Niższe rachunki w firmie

Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się, co zrobić, aby mieć niższe rachunki za prąd? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju przedsiębiorstwo prowadzisz, zależy Ci zapewne na tym, aby jak najbardziej zminimalizować koszty jego utrzymania. Zużycie energii elektrycznej jest jednym z podstawowych kosztów. Dlatego warto zadbać o to, aby płacić za prąd jak najmniej.

 

Energia dla firm

Każdy przedsiębiorca ma do wyboru dwie taryfy: C11 oraz C12. W pierwszej dobowa stawka za energię jest niezmienna, niezależnie od pory dnia; w drugiej natomiast energia dla firm jest tańsza o określonych porach (poza godzinami szczytu oraz nocą). Jeśli płacisz duże rachunki, być może korzystasz z nieodpowiedniej taryfy. W takiej sytuacji warto to zmienić i wybrać opcję najbardziej korzystną.

W taryfach C11 oraz C12 limit mocy umownej wynosi 40 kW, a firmy na ogół nie są w stanie go przekroczyć. Sprawdź, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twojej firmie. Jeśli nie wykracza poza maksymalny poziom mocy umownej, może warto byłoby skontaktować się z dostawcą i ustalić niższy limit? Na te kwestie powinni zwrócić uwagę zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy dla celów własnej działalności gospodarczej wynajęli lokal już wyposażony w dopływ energii elektrycznej. Wcześniej być może działała w nim firma o zupełnie innym charakterze, dla której dana taryfa była odpowiednia, ale dla Twojego biznesu może okazać się ona niewłaściwa.

 

Tania energia dla firm: zmień dostawcę prądu

Dla dostawców energii elektrycznej świadczenie usług dla małych oraz średnich firm jest bardziej opłacalne, niż zawieranie umów z klientami indywidualnymi. Dlatego właściciele przedsiębiorstw mogą spodziewać się od operatorów bardzo atrakcyjnych warunków. Nie warto decydować się na pierwszego lepszego dostawcę, najlepiej zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi dostępnymi na rynku ofertami i wybrać tę najlepszą. Tania energia elektryczna dla firm jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko trochę poszukać.

 

Aby zmniejszyć rachunki w firmie, nie musimy więc podejmować zbyt wielu starań. Dwie powyżej zasygnalizowane możliwości mogą wydatnie wpłynąć na to, ile będziesz płacił za prąd. Jeśli szukasz dobrego dostawcy, koniecznie weź pod uwagę ofertę firmy Po Prostu Energia S.A.

 

Losowe

Kształt twarzy a kształt fryzury
2017-07-28

Kształt twarzy a kształt fryzury

Za to, jak wyglądamy, odpowiadają geny; za to, jak chcielibyśmy wyglądać, odpowiada z kolei nasza wyobraźnia. Swój image zawsze można pop...

Men-log.pl | Męska strona internetu