Bezpieczne słuchawki dla ludzi aktywnie uprawiających sport

Trzeba przyznać, że sport jest teraz naprawdę bardzo popularny. Ciężko przebyć chociażby drogę do pracy nie spotykając rowerzysty czy zwolenników biegania.

To bardzo dobry trend, bo aktywność fizyczna wpływa na wiele pozytywnych czynników: od poprawy kondycji po lepsze samopoczucie. Wie o tym każdy, kto trenuje swoją ulubioną dyscyplinę. Radość po wykonanym treningu jest ogromna, a motywacja do przekraczania kolejnych celów rośnie z dnia na dzień. Zapewne niejednokrotnie widzieliście, gdy biegacz lub zwolennik jazdy na rowerze miał na uszach założone słuchawki.

Niewątpliwie przyjemniej przemierza się kolejne kilometry słuchając ulubionej muzyki - jednak nie jest to bezpieczne. Zdecydowanie lepiej, jeśli będziemy słyszeć nadjeżdżające auta lub innych uczestników ruchu. Czy musimy wybierać między muzyką, a bezpieczeństwem? Może da się to połączyć? Na szczęście jest firma, która postanowiła stawić temu czoła. Mowa o Aftershokz, czyli słuchawkach, które dzięki technologii przewodnictwa kostnego przekazują dźwięk przez kość.

Jak to działa? Słuchawki Aftershokz używają kości czaszki jako systemu rezonatorów. Wprawiają je w odpowiednie drgania, przez co dźwięk przekazywany jest do ucha wewnętrznego. Inaczej mówiąc zakłada się je na wysokości kości policzkowej, dzięki czemu ucho jest całkowicie odkryte. W ten sposób słyszymy równocześnie muzykę oraz otaczający nas świat.

Producent zadbał o wszelkie kwestie techniczne. Słuchawki Aftershokz działają bezprzewodowo, a naładowana bateria jest w stanie wytrzymać do 6 godzin. Całość steruje się za pomocą przycisku wielofunkcyjnego, którym można chociażby odebrać połączenie telefoniczne. Ich konstrukcja sprawia, że są giętkie i lekkie, idealnie dopasują się do kształtu głowy i będą wygodne w użytkowaniu.

Stworzone z myślą o sportowcach znalazły również wiele zastosowań w życiu codziennym. Można ich używać jadąc autem tak, żeby słyszeć muzykę i nadjeżdżające na przykład auta uprzywilejowane, a przy okazji móc wykonać połączenie telefoniczne. Korzystają z nich także mamy, które na spacerze delektują się muzyką i słyszą dokładnie swoje dziecko.

 

Zastosowań może być naprawdę sporo, ale to zależy już od waszej kreatywności - o wszelkie kwestie techniczne zadbał producent.

 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu