Jak przycinać krawędź brody na szyi?

Noszenie brody jest modne, dlatego coraz więcej panów zapuszcza zarost. Aby broda prezentowała się nienagannie, trzeba o nią dbać każdego dnia. Ważne jest nie tylko używanie odpowiednich kosmetyków, ale i przycinanie krawędzi brody, by nadać jej perfekcyjny kształt.

Jak przycinać krawędź brody na szyi?

 

Zadbana broda

Broda wygląda na zadbaną wyłącznie, gdy ma ściśle określone granice. Jeżeli dłuższe włoski pojawiają się poza wytyczoną krawędzią, mężczyzna prezentuje się mało atrakcyjnie, a niekiedy wręcz niechlujnie. Aby skrócić włosy, które wyrastają na szyi przy krawędzi brody, należy sięgnąć po trymer. Jest to urządzenie, które precyzyjnie usuwa wybrane obszary zarostu.

Większość mężczyzn wygląda znacznie lepiej, gdy modeluje dolną krawędź brody. U wielu panów na szyi pojawiają się pojedyncze włoski, które powinny zostać wydepilowane, by twarz prezentowała się estetycznie. Dodatkowo modelowanie kształtu brody poprawia rysy twarzy i jej proporcje, dodając jej więcej męstwa.

 

Jak modelować dolną krawędź brody?

Modelowanie brody rozpoczyna się od ustalenia, gdzie powinna przebiegać jej dolna krawędź. Mężczyzna musi spojrzeć w lustro i trzymając głowę prosto, pozbyć się wszystkich włosków, które wyrastają pod podbródkiem. Następnie, po odchyleniu głowy, należy rozpocząć przycinanie włosków, które wyrastają poniżej jabłka Adama - jest to umowna linia pomiędzy twarzą a szyją.

Usuwanie zbędnego zarostu rozpoczyna się od środka szyi - trymer powinien poruszać się od środka na zewnątrz. Włoski ścina się tak, by nie wyjechać powyżej linii szczęki. Warto przy tym pamiętać, że znacznie lepiej prezentuje się krawędź brody lekko skierowana ku górze, niż zbytnio zaokrąglona.

Kolejnym krokiem jest przycięcie brody pod uszami. W zależności od tego, jaki efekt chce uzyskać mężczyzna, może zdecydować się na pozostawienie kanciastego rogu lub na jego lekkie zaokrąglenie. Ostry kąt zaostrza rysy twarzy, natomiast okrągły - dodaje twarzy łagodności.

 

Jak często przycinać krawędź brody?

Częstotliwość przycinania krawędzi brody jest indywidualną kwestią każdego mężczyzny. U niektórych panów zarost rośnie bardzo wolno, natomiast u innych - już następnego dnia widoczne są niechciane włoski. Zwykle wystarcza przycinać krawędź brody co 3-4 dni, gdy zarost osiąga do pół centymetra długości.

 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu