Rodzaje koszul męskich

W jaki sposób klasyfikujemy koszule męskie? Które z nich są najpopularniejsze?Jak je nosić?

Mamy kilka rodzajów koszuli męskich. Różnią się one od siebie fasonem i krojem. Jedne są mniej eleganckie, drugie bardziej klasyczne. Do jakich okazji pasują poszczególne typy koszul? O tym piszemy poniżej.

 

1. Koszula półformalna

Koszula półformalna może być przede wszystkim biała, błękitna lub różowa. Ma raczej jednolity kolor i jest wykonana z gładkiego materiału (ewentualnie może mieć minimalistyczny wzór). Im więcej wzorów i kolorów ma koszula, tym jest mniej formalna, czyli mniej elegancka. Koszula półformalna ma oczywiście sztywne mankiety na guziki, spinki i klasyczny kołnierzyk, włoski lub kent, idealnie nadający się do krawata, muszki tkanej, a także do muszki z drewna.

 

2. Koszula formalna

Musi być biała, ponieważ każdy inny kolor czy odcień czyni ją mniej elegancką. Ma sztywny kołnierzyk i mankiety na spinki. Ponadto linia guzików może być kryta lub nie. Kołnierzyk przeważnie typu kent lub włoski. Trzeba pamiętać, że każdy zbędny wzorek tworzy z naszej koszuli styl mniej formalny, dlatego też koszula typu formalnego na wesele czy bankiet powinna być gładka i mieć spinki. Obowiązkowy jest również krawat lub muszka.

 

3. Koszula nieformalna

Do nieformalnych możemy zaliczyć wszystkie pozostałe koszule, np. w kratkę, casualowe, flanelowe czy lniane. Styl ten jest zdecydowanie najluźniejszy spośród wszystkich tu wymienionych. Koszule tego typu nadają się idealnie na nieformalne spotkania. O ile styl formalny i półformalny wymagają krawata lub muszki, o tyle styl nieformalny pozostawia znaczną swobodę w tym względzie: koszule tego typu możemy nosić z krawatem lub bez, wpuszczone w spodnie lub nie, rozpięte lub zapięte - wybór należy do nas. Ale pamiętajmy, by zwracać uwagę na to, jak wypada nosić koszulę w danej sytuacji.

 

Koszule męskie wyznaczają trend, który w modzie trwa od wielu pokoleń i nic nie wskazuje na to, by coś się pod tym względem zmieniło. To symbol męskości, a krawaty i muszki kojarzone są z mężczyzną tak samo, jak szpilki z kobietą. Koszula to ważna część naszego ubioru, dlatego też zachęcam gorąco do noszenia jej i eksperymentowania z nowymi stylami.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu