Refinansowanie pożyczką leasingową - czy to się opłaca?

Przedsiębiorcy oraz osoby prywatne, chcąc zakupić pojazd lub sprzęt umożliwiający wykonywanie pracy, decydują się na zaciągnięcie kredytu. Obecnie coraz popularniejsze stają się usługi związane z leasingiem. Wiążą się one z wieloma korzyściami, dlatego są tak chętnie wybierane.

Czym jest refinansowanie?

Dzięki refinansowaniu pożyczką leasingową jesteśmy w stanie uzyskać niezbędne fundusze, zabezpieczając je danym pojazdem. Transakcja sprzedaży nie jest zawierana, a sama pożyczka udzielana jest pod zastaw. Refinansowanie może dotyczyć zarówno samochodów, sprzętów, jak i ciężkich pojazdów przeznaczonych do konkretnych zadań. Więcej informacji na temat refinansowania pożyczką leasingową pojazdów ciężkich znajdziesz tutaj. Aby proces mógł sprawnie przebiec, samochód musi jednak spełnić określone warunki.

 

Czym się różni refinansowanie od leasingu zwrotnego?

Gdy skorzystamy z możliwości refinansowania pożyczką leasingową, nie dochodzi do sprzedaży naszego pojazdu, a więc jesteśmy zwolnieni z obowiązku podatkowego. Leasingodawcy zabezpieczają się poprzez przeniesienie wierzytelności z polisy ubezpieczeniowej (jest to tzw. cesja), a czasami przywłaszczając samochód. Leasing zwrotny wiąże się z innym rodzajem działań. W tym przypadku przedsiębiorca decydujący się na to rozwiązanie sprzedaje pojazd firmie leasingowej na podstawie faktury VAT. W odróżnieniu od refinansowania transakcja taka idzie w parze z obowiązkiem podatkowym.

 

Jak uzyskać refinansowanie pożyczką leasingową?

Aby móc uzyskać refinansowanie pożyczką leasingową, koniecznie trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Osoba zainteresowana tym rozwiązaniem musi przedstawić dowód rejestracyjny, dowód osobisty wraz z dowodem reprezentantów (na przykład małżonka), podać informacje na temat wyposażenia auta lub dostarczyć zdjęcia. Niezbędne jest również poddanie pojazdu procedurze oceny oraz przygotowanie oświadczenia o dochodach z ostatnich 6 miesięcy. Pamiętajmy jednak, że warunki, jakie należy spełnić, mogą być zależne od rodzaju przedsiębiorstwa  zainteresowanego refinansowaniem, dlatego dokładnie zapoznajmy się z regulacjami i obowiązującymi przepisami przed skorzystaniem z danej oferty.

 

Refinansowanie pożyczką leasingową – zalety

Refinansowanie pożyczką leasingową jest doskonałym sposobem na uzyskanie funduszy w szybki sposób. Uproszczone procedury są ogromną zaletą. Nie trzeba marnować czasu na zbędne formalności. Warto więc zainteresować się ofertami firm, które świadczą usługi leasingowe. Być może znajdziemy rozwiązanie, które w szerszej perspektywie czasowej będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom.

Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy coraz chętniej, zamiast zaciągać kredyty, decydują się na usługi powiązane z leasingiem. Refinansowanie pożyczką leasingową może być interesującą alternatywą, niosącą ze sobą wiele korzyści.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu