Imprezy integracyjne dla firm - skuteczne budowanie zespołu w pracy

Praca w zespole sprawia, że niejednokrotnie ludzie zaczynają działać sobie na nerwy. Dzieje się tak zwłaszcza w stresujących warunkach, w których z czasem pojawia się duże zmęczenie i cały zespół potrzebuje odpoczynku.

Dlatego na ratunek takim sytuacjom przychodzą imprezy integracyjne, które zorganizować można np. w Wiśle.

 

Doceniony pracownik to dobry pracownik

Nie jest niczym zaskakującym, że wypoczęty i doceniony pracownik jest efektywniejszy, z radością i większą motywacją przychodzi do pracy, a także lepiej dogaduje się ze swoimi współpracownikami. Dlatego organizowane co jakiś czas imprezy integracyjne świetnie spajają pracowników, sprawiają, że poznają się oni lepiej, dzięki czemu łatwiej im się później ze sobą pracuje. Ponadto zmiana otoczenia i rozmowy na neutralnym gruncie są bardzo dobrą okazją do zażegnania wielu konfliktów i pogodzenia się z osobami, które zdążyły nam zaleźć za skórę.

 

Jak spędzić wyjazd integracyjny?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wyjazdu integracyjnego jest paintball. To dyscyplina, która bezpiecznie i bezboleśnie pozwala wyzbyć się wszelkich negatywnych emocji, a praca zespołowa weryfikuje zgranie zespołu. Ponadto gra odbywa się na świeżym powietrzu i jeśli wybierzemy miejsca takie jak Wisła, to będziemy mogli nacieszyć oczy pięknymi widokami. Innym ciekawym sposobem na zorganizowanie wypadu integracyjnego może być zimowy kulig połączony z ogniskiem czy wspólna wycieczka górska. Należy jednak pamiętać , że wszelkiego rodzaju aktywności powinny być dostosowane do preferencji większości pracowników. Jeśli mamy w swojej firmie osoby, które nie przepadają za sportem, mogą one nie czuć się dobrze np. podczas forsownych pieszych wycieczek.

 

Dlaczego imprezy integracyjne są tak ważne?

Poza wspomnianą integracją i wypoczynkiem imprezy te dostarczają okazji do różnych obserwacji. Można sprawdzić, jak ludzie, których zatrudniamy, współpracują ze sobą, jak przydzielają sobie zadania, jak się dogadują. Obserwacje te można potem z powodzeniem wykorzystać na gruncie zawodowym. Wielu pracodawców nie docenia siły i potencjału drzemiącego w imprezach integracyjnych, które ograniczyć można wyłącznie do wspólnego wyjścia na pizzę czy piwo. Warto wiedzieć, że takie imprezy bardzo dobrze wpływają na zaangażowanie w wykonywaną pracę, ponieważ pracownicy czują, że ktoś dba o ich samopoczucie.

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu