Zima w Wiśle - gdzie spać, co zwiedzić, gdzie na narty?

Grudniowa przerwa świąteczna i późniejsze ferie zimowe to idealny czas do wspólnych rodzinnych wyjazdów. Jazda na nartach czy snowboardzie i odpoczynek w górskiej scenerii to coś, co lubią wszyscy, niezależnie od wieku.

Wszyscy lubią też apartamenty na wynajem z pięknym widokiem. Wybieracie się do Wisły po raz pierwszy? Podpowiadamy, gdzie spać, co zwiedzać i gdzie jeździć.

 

Stoki narciarskie – dla początkujących i zaawansowanych

W Wiśle znajdują się najlepsze stoki w całym Beskidzie Śląskim. Są one bardzo dobrze przygotowane, oferują zróżnicowane poziomy trudności, wiele z nich zostało niedawno odnowionych. Wszystkie znajdują się w obrębie miejscowości, więc można spokojnie dotrzeć do każdego z nich w ciągu kilkunastu minut.

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z narciarstwem czy snowboardem i towarzyszy wam ktoś, kto umie jeździć, zdecydujcie się na Cieńków. Stok ten oferuje aż 5 tras, które różnią się długością i stopniem trudności. To miejsce idealne dla dużych grup, bo każdy znaleźć tam może coś dla siebie. Niemałą atrakcję stanowi wyciąg krzesełkowy, który dla osób uczących się jeździć jest wygodniejszy i mniej stresujący. Stok ten ma do zaoferowania zarówno trasy rekreacyjne, jak i bardziej strome.

Natomiast osobom bardziej doświadczonym i szukającym wymagających tras zalecamy wybrać stok Ski Siglany.

 

Nie tylko narty – zwiedzanie Wisły

Wisła to nie tylko stoki narciarskie, jednak nie da się ukryć, że to miasto słynie właśnie ze stoków. Dlatego jedną z największych atrakcji jest skocznia narciarska, którą widać praktycznie z każdego miejsca w mieście. Przy odrobinie szczęścia można tam spotkać trenujących skoczków naszej polskiej reprezentacji bądź młodych adeptów tego sportu, których być może w przyszłości oglądać będziemy na najważniejszych światowych zawodach. Skocznia ta to także miejsce, od którego swoją przygodę ze skakaniem zaczynał Adam Małysz. Warto więc je znać. Ciekawą atrakcją są także apartamenty na wynajem z widokiem na ten obiekt. Cieszą się one sporą popularnością.

 

Apartamenty na urlop nie tylko zimowy

Wisła to bardzo prężnie rozwijająca się miejscowość turystyczna, która oferuje bardzo dużo atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Jest to zatem miejsce, do którego warto wracać o każdej porze roku. Co rusz powstają kolejne apartamenty do wynajęcia, dzięki czemu nawet w szczytowej fazie sezonu można znaleźć ładny i zadbany pokój. Należy jednak pamiętać, że im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym lepiej.

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu