Żele i pianki plemnikobójcze

Żele i pianki plemnikobójcze to niekonwencjonalne środki antykoncepcyjne, które zabijają plemniki jeszcze zanim zetkną się one z drogami rodnymi kobiety. Czy są skuteczne? Jak działają?

Już na wstępie należałoby podkreślić, że zarówno żele, jak i pianki plemnikobójcze mają bardzo niską skuteczność. Z tego względu powinny być one traktowane jako dodatkowe, ale nie główne zabezpieczenie. Seksuolodzy zalecają używać ich w połączeniu z prezerwatywami. Przyjrzyjmy się bliżej działaniu żelów i pianek plemnikobójczych.

 

Jak działają żele i pianki plemnikobójcze?

Żele i pianki plemnikobójcze są środkami antykoncepcyjnymi przeznaczonymi dla kobiet. Żele różnią się od pianek konsystencją, a także długością działania. Oba środki zawierają nonoksynol-9 – jest to substancja z grupy spermicydów, mająca właściwości plemnikobójcze. Po wsmarowaniu specyfiku w miejsca intymne stanowi ona zaporę dla spermatozoidów i utrudnia proces zapłodnienia.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nonoksynol-9 nie uszkadza wyposażenia genetycznego plemnika. Jeśli więc ejakulat mimo zastosowania środka antykoncepcyjnego dostanie się do dróg rodnych kobiety, płód będzie się rozwijał bez żadnych trudności. W używanie żeli i pianek plemnikobójczych nie jest więc wpisane ryzyko ewentualnych wad rozwojowych płodu.

 

Jak wyglądają żele plemnikobójcze i jak się je aplikuje?

Żele plemnikobójcze są przezroczyste i gęste, nie mają zapachu. Aplikuje się je wewnątrz pochwy przy użyciu specjalnego urządzenia, które dołączane jest do opakowania. Urządzenie to przypomina rurkę z tłokiem, do której przed odbyciem stosunku wyciska się substancję, a następnie naciska tłok.

Zadowalające rezultaty daje połączenie żelu plemnikobójczego z diafragmą lub kapturkiem antykoncepcyjnym. Diafragmę lub kapturek należy posmarować żelem, a następnie umieścić głęboko w pochwie.

 

Jak wyglądają pianki plemnikobójcze i jak się je aplikuje?

Pianki plemnikobójcze dostępne są w sprzedaży w pojemnikach znajdujących się pod ciśnieniem w zestawie ze specjalnym aplikatorem. Przypominają nieco zwykłą piankę do golenia, ale są bardziej zwarte i nie tak tłuste. Aplikuje się je tak samo jak żele – piankę należy wycisnąć do rurki, którą następnie wkłada się do pochwy i naciska tłok. Pianki mają jednak to do siebie, że szybko tracą zwartą konsystencję, rozpływają się i można się nimi ubrudzić. Ale w odróżnieniu od żeli działają natychmiastowo – nie wymagają czekania.

 

Gdzie można kupić żele i pianki plemnikobójcze?

Żele i pianki plemnikobójcze kupisz w aptekach internetowych, a także na portalach aukcyjnych, takich jak np. Allegro. Nie są one popularnym środkiem antykoncepcyjnym, jakkolwiek w połączeniu z tradycyjnymi metodami stanowią dodatkowe zabezpieczenie. Jedno opakowanie, które wystarcza na ok. 13 aplikacji, kosztuje mniej więcej 80 zł.

Więcej artykułów na temat różnych metod antykoncepcyjnych znajdziesz na stronie Lycknis.

 

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu