Podstawowe porady kosmetyczne dla mężczyzn

Woda i mydło to zdecydowanie za mało, aby być zadbanym mężczyzną. Radzimy panom nieco łaskawiej spojrzeć na sklepową półkę z kosmetykami i trochę więcej uwagi poświęcić swojej urodzie. Gwarantujemy, że użycie kremu czy piling nie postawi pod znakiem zapytania niczyjej męskości!

Dlaczego współczesny mężczyzna powinien przywiązywać do swojego wyglądu większą wagę niż jaskiniowiec? Przede wszystkim dlatego, że jest taka możliwość. I absolutnie nie ma w tym nic niemęskiego! Co więcej, kobiety naprawdę cenią zadbanych mężczyzn. Ale stosowanie kosmetyków nie powinno być motywowane jedynie chęcią przypodobania się płci przeciwnej. W pierwszej kolejności warto wyświadczyć przysługę samemu sobie.

 

Piling – mazidło dla bab?

Żele i płyny pilingujące mają za zadanie złuszczyć martwy, szary naskórek i zrobić miejsce nowemu. Po pilingu skóra jest czysta, promienna i mniej narażona na powstawanie zaskórników. A z tymi ostatnimi mężczyźni mają akurat dużo większy problem niż kobiety. Ich cera jest najczęściej tłusta lub mieszana, bo męskie hormony stymulują gruczoły łojowe do intensywniejszej produkcji sebum. Męski naskórek jest poza tym grubszy, a jego warstwa rogowa mocniejsza. Ograniczanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy do minimum pogarsza jej stan. Dochodzą też konsekwencje golenia, na przykład wrastające włoski, które tworzą stany zapalne.

Ziarnisty piling, stosowany dwa razy w tygodniu, pozwoli usunąć ze skóry nadmiar łoju i zapobiegnie powstawaniu wągrów. Kobiety lubują się w stosowaniu różnych pilingów, a część z nich przygotowują samodzielnie. Ale bez obaw, stosowanie tego kosmetyku przez mężczyzn nie wiąże się z koniecznością wybierania pestek z malin ani mieszania fusów po kawie z jogurtem. W liniach kosmetyków dla mężczyzn znajdziemy niejeden dobry piling. Wszak minęły już czasy, gdy w działach men można było wyszperać tylko kosmetyki do golenia.

A skoro już o goleniu mowa. Nawet twarda, mocna, szorstka męska skóra jest podatna na podrażnienia – zaczerwieniania, krostki, otarcia – które po goleniu są normą. Dlatego na okoliczność pozbywania się zarostu warto zainwestować w coś więcej niż tylko krem lub piankę do golenia. Wielu mężczyzn po goleniu stosuje wodę kolońską, produkt zawierający między innymi alkohol, którego nałożenie ma na celu odkazić skórę. Stosowanie wody kolońskiej jest dobrym pomysłem, pod warunkiem, że wybierzemy produkt ze stosunkowo niskim stężeniem alkoholu i z substancjami pielęgnacyjnymi, np. regenerującą alantoiną lub z nawilżającym ekstraktem z aloesu. Produkt ten, choć kultowy, nie będzie jednak odpowiedni dla mężczyzn mających skórę wrażliwą, suchą i zaczerwienioną. Ci powinni wybrać kojący balsam po goleniu, który skórę odpowiednio nawilży i dostarczy jej witamin.

 

Pielęgnacja ust i dłoni

Spierzchnięte, suche usta oraz zaniedbane, szorstkie dłonie – to widok częsty i odrzucający. Nawet ogólna atrakcyjność nie zatuszuje złego wrażenia, jakie mężczyzna wywiera w ten sposób na kobietach. Tymczasem sprawę można załatwić przynajmniej sporadycznym stosowaniem sztyftu do ust (bezbarwny, przeznaczony dla mężczyzn) lub wazeliny. Dłonie i paznokcie z kolei to nie tylko wizytówka kobiety. Nie sugerujemy, że panowie jak najprędzej powinni odwiedzić najbliższy salon kosmetyczny z zamiarem zrobienia sobie manicure. Ale staranne obcięcie i wyrównanie paznokci leży zapewne w granicach ich możliwości. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z kremów do rąk.

 

Brodacze też o siebie dbają

Nawet moda na styl drwaloseksualny, którego znakami rozpoznawczymi są broda, pomięta koszula w kratę i masywne buty (100% męskości), nie odcina się zupełnie od zabiegów pielęgnacyjnych. Reprezentujący iście samczy wygląd lumberseksualni mężczyźni dbają o swoje brody z dużą troskliwością. Regularne podcinanie, czesanie, wcieranie w zarost wosków i olejków – nie ma w tym dla nich nic dziwnego czy przeczącego męskiej naturze. A więc, idąc za ich przykładem, pozostali panowie powinni uzupełnić nieco swój kosmetyczny arsenał.

 

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu