Buty na jesień – jakie wybrać?

Wybór obuwia na jesień to poważna sprawa. I nie chodzi wcale o dobranie modnego, stylowego designu. Owszem, wygląd jest ważny. Ale ważniejsze jest to, aby obuwie należycie spełniało swoją funkcję. Na co więc zwrócić największą uwagę? Oto kilka kryteriów, które pomogą nam w dokonaniu wyboru.

 

Odpowiednia wysokość

Buty sportowe, które nosimy w okresie letnio-wiosennym, nie muszą być szczególnie wysokie. Ale jesień stawia już pod tym względem pewne wymagania. Buty na jesień to takie buty, które sięgają co najmniej do kostki. Chodzi o to, żeby mokre błoto czy zalegający śnieg nie przedostały się do środka. Bo, jak wiadomo, o przeziębienie wówczas nietrudno.Czas na odpoczynek

Buty po użytkowaniu w okresie jesiennym powinny sobie odpocząć. Czyli: przewietrzyć się, przeschnąć. Zaleca się wietrzyć buty przez około 24 godziny. Oczywiście nie zawsze można sobie na to pozwolić, z drugiej jednak strony warto mieć co najmniej dwie pary butów na jesień.

 


Gdzie kupować buty – przez internet czy w sklepach tradycyjnych?

Jeśli nie znasz danej marki i po raz pierwszy przymierzasz się do zakupu – lepiej pofatygować się na miasto. Tam mierzysz, sprawdzasz i testujesz. Po dobraniu odpowiedniego obuwia następne zakupy możesz zrobić już przez internet.

 


Impregnacja

Ostatnie ważne kryterium: impregnaty. Dbaj o to, by zaimpregnować buty przed pierwszym użyciem. Następnie dozuj impregnat zgodnie z zaleceniami producenta lub sprzedawcy. To pozwoli opóźnić niszczenie się butów i przedłużyć okres eksploatacji nawet o kilka jesiennych sezonów.

 

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu