Jak skutecznie rzucić palenie?

W dobie afirmacji zdrowego odżywiania oraz kształtowania innych, korzystnych nawyków życiowych stale rośnie liczba osób pragnących rzucić palenie. Na szczęście dysponujemy wieloma środkami zaradczymi, które pozwolą nam przeciwdziałać temu szkodliwemu nałogowi.

 

Wsparcie farmakologiczne

To jedna z opcji. Osoby, które nie pokładają w swojej woli zbytniej ufności, mogą sięgnąć po różnego rodzaju tabletki. Działają one w taki sposób, że ograniczają, a z czasem zupełnie eliminują chęć sięgnięcia po papierosa. Taką kurację powinno się jednak skonsultować z lekarzem. Nie każdy środek będzie odpowiedni dla wszystkich. Skutkiem ubocznym stosowania tego typu medykamentów mogą być dolegliwości związane z trawieniem czy zaburzenia układu naczyniowego.Metoda książkowa

Nie, to wcale nie żart. Allen Carr, nałogowy palacz, księgowy – w roku 1985 wydał książkę pt. The Easyway to stop smoking, poświęconej w zupełności walce z nałogiem tytoniowym. Warto podkreślić, że opracowane przez Carra metody mogą znaleźć zastosowanie również w leczeniu innych nałogów ograniczających wydolność i kondycję fizyczną.

 

Losowe

Rodzaje koszul męskich
2018-11-26

Rodzaje koszul męskich

W jaki sposób klasyfikujemy koszule męskie? Które z nich są najpopularniejsze?Jak je nosić?

Men-log.pl | Męska strona internetu