Czy warto zainwestować w czytnik e-booków?

Czytniki e-booków cieszą się coraz większą popularnością. Używają ich nie tylko miłośnicy literatury, ale również studenci oraz osoby, które z racji swojego zawodu muszą zapoznawać się z dużą liczbą publikacji.

Czytniki e-booków są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych książek, które zajmują sporo przestrzeni, bywają ciężkawe i są pozbawione wielu technicznych udogodnień. Coraz więcej osób korzysta z czytników, co daje się zaobserwować zwłaszcza w środkach transportu publicznego. Dlaczego te poręczne urządzenia cieszą się tak dużą popularnością? Jakie korzyści ma do zaoferowania czytnik e-booków?

 

Idealny do podróży

Kto z nas nie stawał przed podróżą wobec wyboru między jedną książką a drugą? Dzięki czytnikowi e-booków oszczędzimy sobie takich dylematów. Czytnik e-booków jest niezastąpionym urządzeniem podczas podróży. Czytanie dłuższych publikacji na smartfonie męczy i pogarsza wzrok, a zabieranie ze sobą kilku książek może stanowić nie lada kłopot. W cyfrowej pamięci czytnika możemy pomieścić nawet kilkaset tomów! A czytnik wcale nie przybierze od tego na wadze... Dlatego jeśli dużo podróżujesz, jeździsz często autobusami itd. - czytnik e-booków z pewnością ułatwi Ci życie. Dzięki czytnikowi zaoszczędzisz miejsce nie tylko na półkach!

 

Inne korzyści

Nie tylko mały rozmiar i praktycznie nieograniczona pamięć przemawiają na korzyść czytników. Lektura książek w postaci elektronicznej otwiera przed czytelnikiem nowe możliwości. Można błyskawicznie wyszukać dowolną frazę w tekście, poruszać się płynnie między rozdziałami, podświetlać ekran (co jest istotne w miejscach słabo oświetlonych, w których lektura tradycyjnej książki byłaby znacznie utrudniona). No a poza tym książek cyfrowych nie trzeba ocierać z kurzu :)

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czytnika?

Przed zakupem konkretnego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wyświetlacza. Dobrej jakości czytniki wyposażone są w wyświetlacz z e-papieru, który nie emituje i nie odbija światła. Matowy ekran zapewnia doskonałą widoczność tekstu nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Liczba funkcji oraz inne dodatki są już mniej istotne, choć dla niektórych użytkowników też mogą mieć znaczenie. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy upatrzony przez Ciebie model dobrze leży w dłoni i jest wygodny w użytkowaniu.

 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu