Jak wyczyścić przednią szybę w samochodzie w sezonie zimowym?

Sezon zimowy wiąże się z pojawianiem się szronu i lodu na szybach samochodu. Czyszczenie szyb sprawia trudność wielu kierowcom. W jaki sposób prawidłowo czyścić szyby w sezonie zimowym?

Uwaga na nieodpowiednie przyrządy

Wbrew pozorom nie jest to wcale proste. Wykorzystanie nieodpowiednich narzędzi, materiałów lub środków chemicznych może tylko pogorszyć ich stan, a w niektórych sytuacjach może doprowadzić nawet do uszkodzenia szyby.

Najpopularniejsza i chyba najtańszą metodą jest zastosowanie skrobaczki do szyb. Niestety skrobaczki są szkodliwe dla powierzchni szyby, gdyż z czasem można zauważyć liczne, drobne rysy na szybie. Przy wyborze odpowiedniej skrobaczki powinniśmy się sugerować jej linią ostrza. Powinna być ostra i twarda. Kąt przyłożenia skrobaczki powinien być większy niż 45 stopni.

 

zamarznięta szybaOdmrażacze do szyb

Popularnością cieszą się również odmrażacze szyb w sprayu. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla szyb, ale na plastikowych elementach przy szybie mogą powstać odbarwienia. Należy dodać, że odbarwienia można jednak usunąć. Warto nadmienić, że w przypadku gdy korzystamy z wypożyczalni samochodów w Krakowie oraz w innych miastach polski, trzeba uważać na uszkodzenia samochodu, badź ubezpieczyć od takich zdarzeń podczas podpisywania umowy. Uniknąć można wówczas nieporozumień podczas zdawania auta.

Można stosować również maty ochronne, których wybór obecnie na rynku jest ogromny. Lecz tu również jest ryzyko, że jeśli mata zostanie wykonana z nieodpowiedniego materiału będziemy musieli ją także delikatnie zdjąć z szyby, gdyż potrafi przymarznąć. . Jest to rozwiązanie tanie i oczywiście skuteczne, jednak wielu kierowców rezygnuje z ich stosowania.

W sezonie zimowym można zastosować zabieg hydrofobizacji. Polega na pokryciu szyby powłoką, która zmniejsza przyczepność nie tylko śniegu, ale również brudu o nawet 70%. Zabieg ten kosztuje kilkadziesiąt złotych. Szyba przednia jest zabezpieczona przez przejechanych maksymalnie 15 000 km.         

Jak można zauważyć dostępnych jest wiele metod walki ze śniegiem i lodem. Należy już z końcem jesieni pomyśleć o odpowiednich rozwiązaniach, aby zima nie zaskoczyła kierowców.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu