Wspinaczka ściankowa – idealne połączenie sportu z rozrywką

Wspinaczka ściankowa z pewnością nie należy do mainstreamowych form aktywności fizycznej. Może jednak stanowić interesujące urozmaicenie dla wszystkich miłośników sportu, a także okazać się atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu z rodziną.

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Wspinaczka ściankowa, wbrew obiegowym opiniom, jest aktywnością dość bezpieczną. Bezpieczeństwo jest oczywiście zależne od wcześniejszego przygotowania i, co najważniejsze, od przestrzegania reguł podczas wspinaczki. Ta forma aktywności nie pociąga za sobą zbyt dużych kosztów finansowych. Na początku płaci się tylko za wynajęcie sprzętu.

 

Wspinaczka ściankowa sprzyja zdrowiu i kondycji

Godzina spędzona na „ściance” równa się 550 spalonym kaloriom (przy regularnym treningu). Ta nieszablonowa forma aktywności może więc przysłużyć się osobom, którym zależy na zrzuceniu paru kilogramów. Jako że podczas wspinaczki pracują różne partie mięśni, regularne treningi pomagają w osiągnięciu zgrabnej sylwetki. Początkujący najlepsze rezultaty osiągają pod okiem bardziej doświadczonych wspinaczy. Ci ostatni są nie tylko dobrymi asekurantami, mogą udzielać również pomocnych wskazówek.
 

Pamiętaj, przed wspinaczką…

Ścianka to nie takie „hop”, jak mogłoby się wydawać. Zanim się za nią zabierzesz, musisz się przygotować. I nie chodzi wcale o sprzęt, lecz o trening. Ogólny, pozwalający organizmowi przyzwyczaić się do wyzwań, które czekają cię na ściance. Zacznij od delikatnych ćwiczeń, ale pamiętaj, by weszły one w nawyk.

W sieci z pewnością błyskawicznie znajdziesz najbliższe twojego miejsca zamieszkania miejsca, w których można oddawać się wspinaczce ściankowej. Jakkolwiek media nie robią naokół tej formy aktywności dużego szumu, takich miejsc powstaje w Polsce coraz więcej. Jest więc w czym wybierać.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu