W co inwestuje Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski jest nie tylko ikoną polskiego futbolu. Jest również milionerem, który może sobie pozwolić na finansowanie obiecujących polskich start-upów. Przyjrzyjmy się z bliska spółkom, w które zdecydował się zainwestować.

W styczniu 2014 roku Lewandowski dołączył do grona komandytariuszy Protos Venture Capital, polskiego funduszu powstałego z myślą o wspieraniu dobrze rokujących firm internetowych. Skłonił go do tego jego menedżer, Cezary Kucharski, który w ramach wywiadu udzielonego jednej z ogólnopolskich gazet wypowiadał się z dużą ufnością o perspektywach rozwoju przedsiębiorstw z sektora nowych technologii. W gronie pozostałych udziałowców Protos VC znaleźli się inwestorzy i przedsiębiorcy tej miary, co Paweł Chodaczek, prezes AdPilot, Radosław Kobus oraz Mariusz Gralewski, współzałożyciele serwisu goldenline.pl, czy też Marcin Kurek, członek zarządu spółki Niania.pl.

Poniżej przedstawiamy kilka start-upów, którym Protos VC podał pomocną dłoń.

 

Allani.pl

Serwis allani.pl umożliwia zapoznanie się z ofertami niemal wszystkich polskich sklepów internetowych z odzieżą. Aby wyszukać interesującą nas część garderoby, nie musimy wchodzić na stronę każdego sklepu z osobna i poruszać się między wieloma kartami w przeglądarce. Witryna skupia w jednym miejscu oferty pochodzące z różnych domen, co znacznie ułatwia zakupy.

 

Twojasuknia.pl

Twojasuknia.pl działa na tej samej zasadzie, tyle że dotyczy wyłącznie sukien ślubnych. Użytkowniczki portalu mogą bez problemu znaleźć najbardziej odpowiadającą im suknię i za pośrednictwem strony złożyć zamówienie w jednym ze sklepów, które zawarły z serwisem umowę.

 

Ladytime.pl

Serwis przeznaczony jest głównie dla kobiet. Pozwala umówić się na wizytę w dowolnym salonie kosmetycznym. Dynamiczny rozwój spółki LadyTime.pl przyciągnął uwagę nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych inwestorów.

 

Kekemeke

Aplikacja mobilna do zbierania wirtualnych pieczątek w lokalach gastronomicznych różnego rodzaju. Zebrane pieczątki można wymienić na rozmaite bonusy, np. na darmowy obiad. Kekemeke cieszy się coraz większą popularnością, do czego przyczyniła się rozbudowa programu o dodatkowe funkcje. Kekemeke w zmodernizowanej wersji jest już nie tylko rezerwuarem wirtualnych pieczątek, ale również czymś na kształt inteligentnej mapy, wskazującej użytkownikowi najbliższe lokale, które mogą odpowiadać jego gustom kulinarnym (aplikacja uwzględnia historię dotychczas odwiedzanych miejsc).

 

Sporticos

Witryna stworzona z myślą o miłośnikach sportu. Można się na niej zapoznać z wynikami i statystykami meczów. Strona wyposażona została w atrakcyjny wizualnie i przyjazny dla użytkownika interfejs.

 

Gimmy

Aplikacja mobilna, dzięki której można trochę zarobić. Jeśli masz w domu coś niepotrzebnego, nie musisz tego wyrzucać – zawsze możesz wystawić to na Gimmy. Znalezienie nabywcy wcale nie jest takie trudne, biorąc pod uwagę fakt, że z aplikacji korzysta coraz więcej użytkowników.

 

Mustache

Mustache jest sklepem internetowym oferującym szeroką gamę najrozmaitszych ubrań, które wyszły spod igły najbardziej prestiżowych projektantów mody i designerów.

 

Shoplo

Internetowa platforma przeznaczona dla wszystkich osób, które noszą się z zamiarem założenia własnego sklepu internetowego. Shoplo w ramach swoich usług zapewnia użytkownikom nie tylko hosting internetowy i atrakcyjną domenę, ale również możliwość indywidualnego zaprojektowania szaty graficznej własnego sklepu.

 

Positionly

Bardzo przydatne narzędzie umożliwiające optymalizację stron internetowych oraz monitorowanie ich pozycji w rankingach wyszukiwarek. Przez pierwsze 14 dni można korzystać z Positionly za darmo.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu