Kryminały, które musi przeczytać każdy facet

Facetem jesteś i nic, co męskie, nie jest Ci obce. Obca nie jest Ci więc zapewne adrenalina ani dreszczyk emocji, których dostarczają powieści sensacyjne. Są to książki, które wciągają najbardziej.

Nie ma się czemu dziwić: świat zawiłych zagadek, brutalnych morderstw i niespodziewanych zwrotów akcji to historie zarezerwowane dla prawdziwych mężczyzn. Chcesz poznać te najlepsze? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka literackich inspiracji, które umilą nie tylko długie, zimowe wieczory. Sprawdź je i przeżyj prawdziwą, męską przygodę!

 

W mrocznym świecie polityki

Świat literatury sensacyjnej i kryminalnej czerpie pełnymi garściami z polityki. Nie ma się czemu dziwić – to doskonała pożywka dla poszukiwaczy mrocznych tajemnic. Wystarczy sięgnąć choćby do „House of Cards” Michaela Dobbsa (książkowego pierwowzoru słynnego serialu) czy „Morderstwa na Kapitolu” Philippa Margolina, by zrozumieć, jak przerażające mechanizmy mogą rządzić tym, co dzieje się na górze. A jeśli interesują Cię historie bliższe rzeczywistości – „Trzecia kula” Stephena Huntera, osnuta wokół zabójstwa Johna Kennedy’ego, na pewno wciągnie Cię bez reszty.

 

Szpiegowska sensacja zawsze w cenie

O tym wiemy już od czasów Toma Clancy’ego czy Iana Fleminga. Ale wcale nie musisz poprzestawać na klasyce. Zwłaszcza że np. na Livro.pl czeka na Ciebie rozbudowany dział kryminału i sensacji. Jeśli masz ochotę na historie związane z działalnością wywiadu, płatnymi mordercami i organizacjami terrorystycznymi, zerknij na przykład na „Zimę Skorpiona” Andrew Kaplana – tu tytułowemu Skorpionowi powierzono zabicie kandydata na prezydenta Ukrainy. Czy mu się uda? Polecamy również „Snajperów” Scotta McEwena czy „Łańcuch zdarzeń” Fredrika T. Olssona.

 

Mroczne zabójstwa?

Jeśli to je w świecie kryminałów lubisz najbardziej, krwawych historii również nie brakuje. Zerknij choćby do „Mocka” Marka Krajewskiego, „Pana Mercedesa” Stephena Kinga czy „Rewizji” uwielbianego w ostatnich latach Remigiusza Mroza.

Oczywiście mrocznych historii kryminalnych dla prawdziwych facetów czeka na Ciebie znacznie więcej. Jeśli poszukujesz tych najlepszych, wyjdź poza klasykę literatury i odkrywaj nowe ekscytujące wydania. Nie pożałujesz!

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu