Zalety serwerów w chmurze

Serwer w chmurze obliczeniowej świetnie się sprawdza w sektorze biznesowym lub developerskim. Hosting w chmurze sprawia, że wydajność procesora jest zależna od potrzeb klienta, który sam reguluje poziom aktywności.

Korzystanie z chmury obliczeniowej znacznie obniża koszty i zwiększa bezpieczeństwo danych na serwerze.

Chmura obliczeniowa polega na świadczeniu przez internet usług związanych z udostępnianiem serwerów i oprogramowania oraz z możliwością tworzenia baz danych. Serwer w chmurze (cloud server) to infrastruktura umożliwiająca tworzenie, skalowanie i łatwe zarządzanie mocą obliczeniową projektów internetowych. Usługa świetnie się sprawdza w sektorze biznesowym i developerskim. Ponadto dysk w chmurze ma nawet 200 GB pojemności.

 

Dostosowanie usług do potrzeb klienta

Zarówno serwer VPS, jak i serwer dedykowany ma z góry określone parametry. Serwery w chmurze można natomiast w każdej chwili zmieniać, zwiększając przestrzeń dyskową oraz moc zamówionej maszyny. Wybierając hosting w chmurze, nie trzeba wiedzieć dokładnie, jakich zasobów będzie się potrzebować w przyszłości, ponieważ ten system umożliwia niemal nieograniczone zwiększenie mocy obliczeniowej. Jest to duża zaleta w stosunku do serwerów dedykowanych lub współdzielonych, które można rozbudować tylko poprzez zwiększenie (w ograniczonym zakresie) ilości HDD i RAM. Tradycyjny serwer wirtualny sprawia, że gdy klient ma niewystarczającą moc obliczeniową, należy wynająć nowy sprzęt, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Oszczędność zasobów w serwerach w chmurze

Korzystając z serwerów w chmurze, klient płaci tylko za te zasoby, które naprawdę zużył. Gdy firma nie działa, chmurę można z łatwością wyłączyć, nie płacąc za jej usługi. Ta elastyczność sprawia, że użytkownik serwera w chmurze zaoszczędza pieniądze, które może wykorzystać na rozwój firmy. Pozwala to na zwiększenie wydajności w dogodnym momencie, np. sklepom internetowym w czasie świąt. Tradycyjny hosting WWW zmusza klienta do wyboru: zostać z dużą mocą obliczeniową, którą wykorzystywałby w połowie, czy mieć mniejszy serwer w najdogodniejszym okresie.

 

Bezpieczeństwo danych w chmurze obliczeniowej

Ciekawą opcją dla chmur obliczeniowych jest wykonanie snapshota. Polega to na skopiowaniu całej zawartości serwera wraz z systemem operacyjnym. Ta funkcja zabezpiecza wszystkie dane, łącznie z całym oprogramowaniem. Co prawda serwery VPS, serwery dedykowane i serwery współdzielone również oferują możliwość robienia kopii zapasowych, jednak dokonuje się to powoli, a poza tym za każdym razem trzeba wybierać określone treści. Snapshot pozwala też na przywracanie informacji z danego momentu czasowego.

 

Przejrzysty panel administracyjny chmury

Wszystkie opcje zarządzania usługami dostępne są w wygodnym panelu administracyjnym, którego ubsługa nie wymaga dodatkowego szkolenia. Najlepsze firmy mogą korzystać w ramach usługi z wygodnego managera sterowania, który pozwala na banalnie proste tworzenie, skalowanie, kontrolę i przebudowę swojej witryny i serwera. Panel użytkownika jest też dostępny w wersji mobilnej, z której mogą korzystać użytkownicy telefonów i tabletów.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu