Zabiegi estetyczne dla mężczyzn – przegląd

To nieprawda, że o wygląd dbają tylko kobiety – mężczyźni również. To nieprawda, że o wygląd dbają tylko mężczyźni homoseksualni – mężczyźni heteroseksualni również. To nieprawda wreszcie, że mężczyźnie do dbania o siebie wystarczy tylko mydło – trzeba mu trochę więcej.

Lifting twarzy

Mężczyźni w XXI w. chcą jak najdłużej cieszyć się młodością i pięknem, dlatego preferują zdrowy styl życia, a niekiedy wybierają się nawet na zabiegi estetyczne. Męska skóra, w przeciwieństwie do kobiecej, jest grubsza, więc nie jest tak bardzo jak kobieca podatna na starzenie się, ale mimo to jej elastyczność i sprężystość zmniejsza się po 30-tym roku życia. Toksyna botulinowa dokonuje korekty zmarszczek mimicznych, kwas haliuronowy je wygładza, botoks zapobiega ich tworzeniu się, a hydroksyapatyt wapnia stymuluje produkcję kolagenu, zapewniającego skórze lepszą fakturę. Mężczyźni radzą sobie ze swoimi zmarszczkami, bruzdami, bliznami potrądzikowymi i plamami pigmentacyjnymi nie tylko wstrzykiwaniem sobie w skórę różnych substancji chemicznych, ale również stosując zabiegi laserowe oraz zabiegi wykorzystujące zaawansowane urządzenia emitujące fale radiowe i napinające skórę. O zabiegach medycyny estetycznej dla mężczyzn możesz przeczytać więcej w Zatoce Piękna.

 

Problem owłosienia

Owłosienia na głowie i twarzy się pożąda, ale owłosienia gdzie indziej już niekoniecznie. Jak na ironię, łysieje się akurat na głowie. W sukurs przychodzi zabieg mezoterapii, który hamuje wypadanie włosów na głowie i stymuluje ich porost. Jeśli natomiast owłosienie niektórych części ciała (np. pośladków, brzucha czy pleców) jest nadmierne, można się zdecydować na trwałą depilację.

 

Redukcja tłuszczu

Aktywność fizyczna wpływa na zdrowie, urodę, a przede wszystkim na sylwetkę. Niekiedy jednak nadmiaru tłuszczu można się pozbyć tylko przez dokonanie zabiegu redukcji tłuszczu. Do grona najpopularniejszych zabiegów redukujących tkankę tłuszczową należą: liposukcja laserowa, liposukcja chirurgiczna oraz lipoliza iniekcyjna. Panowie najczęściej chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej nagromadzonej na piersiach. W przypadku lipomastii, czyli otłuszczenia piersi, wystarczy zabieg estetyczny, ale przypadku ginekomastii, czyli takiego otłuszczenia piersi, któremu towarzyszy przerost gruczołów sutkowych oraz brak równowagi między hormonami androgenu i estrogenu, oprócz przeprowadzenia zabiegu należy również podjąć leczenie endokrynologiczne.

 

Urologia estetyczna

Mężczyźni nie wyłączają spod swojej pieczy również miejsc intymnych. Wielu z nich decyduje się na urologię estetyczną, w ramach której najpopularniejszym zabiegiem jest wydłużanie penisa. Można go wykonać inwazyjnie i na stałe, dzięki nacięciu wiązadeł przymocowujących go do kości łonowej. Wysuwa się wówczas fragment penisa z wewnątrz na zewnątrz, co powiększa go o 3-4 centymetry. Alternatywną opcją jest nieinwazyjne wstrzyknięcie w penisa kwasu hialuronowego. Efekty takiego zabiegu będą jednak widoczne tylko przez pewien ograniczony czas. Wypełnianie penisa kwasem hialuronowym wydłuża go o 1-3 centymetry i poszerza o 2-4 centymetry. Do popularnych zabiegów zaliczyć też można obrzezanie, czyli usunięcie całości lub części napletka, poprawiające higienę penisa. Inne zabiegi to rekonstrukcja napletka, wydłużenie wędzidełka, wyprostowanie skrzywionego penisa, dokonanie plastyki worka mosznowego, a nawet wstawienie protez penisa i jąder.

Losowe

Kawa, która odchudza?
2017-04-13

Kawa, która odchudza?

Chcesz schudnąć, więc poszukujesz sprawdzonych sposobów pozwalających na uzyskanie szczupłej sylwetki. Stosujesz różne suplementy, jednak...

Perfumy do pracy dla mężczyzn
2017-10-05

Perfumy do pracy dla mężczyzn

Perfumy do pracy różnią się od tych przeznaczonych na wieczorne wyjścia. Są bardziej subtelne, mniej intensywne. Przyjrzyjmy się kilku ta...

Men-log.pl | Męska strona internetu