Pomady do włosów – sposób na efektowną fryzurę

Specyfiki do włosów i brody są najczęściej kupowanymi przez panów kosmetykami męskimi. Przyjrzyjmy się poszczególnym ich rodzajom.

Czym jest i jakie ma właściwości pomada do włosów?

Pomada do włosów przeżywa obecnie swój renesans. Nadaje się idealnie nie tylko do układania fryzury, ale i brody.  Kosmetyk ten został po raz pierwszy wyprodukowany w XIX wieku i chociaż na początku stosowano go wyłącznie jako maść, to na przełomie lat 50-tych i 60-tych, za sprawą znanych i lubianych gwiazdorów filmowych, którzy dali początek nowemu trendowi, zaczęto powszechnie używać go do stylizacji włosów. Popularność pomady rosła więc w siłę, co sprawiło, iż sięgnęli po nią mężczyźni nie tylko z wyższych klas. Tak oto pomady trafiły do fryzjerów, barberów, a nawet marketów.

Choć z biegiem czasu wyparły je inne kosmetyki do pielęgnacji włosów,  dziś pomady wróciły do łask. Kiedyś  wytwarzano je na bazie wosku, dziś wytwarza się je również na bazie wody. Służą obecnie przede wszystkim do stylizacji fryzur oraz bród. Ich największą zaletą jest to, że nie zasychają na włosach, dzięki czemu można utrzymać niesforną fryzurę pod kontrolą. Do najpopularniejszych producentów pomad do włosów zalicza się m.in. następujące marki: Royal Crown, Capitan Fawcett, Percy Nobleman, Pomp & Co, Apothecary 87, Mr Bear Family, Uppercut Deluxe, Layrite, Hey Joe oraz Reuzel. Część z nich funkcjonuje na rynku już od wielu lat, dowodząc tym samym swojej mocnej pozycji. Różne pomady do włosów znajdziesz na beardman.pl.

Różne rodzaje pomad odpowiadają różnym rodzajom włosów. W związku z tym zanim zdecydujesz się na kupno określonej pomady, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jakie specyfiki będą najbardziej odpowiednie dla twoich włosów. Do innych włosów nada się pomada ciężka, do innych średnia, do jeszcze innych lekka. Osoby, które jeszcze nie używały pomad do włosów, powinny postawić na pomadę najbardziej uniwersalną, czyli średnią. Z kolei osoby, które używają tego kosmetyku już od dłuższego czasu, same doskonale wiedzą, dzięki metodzie prób i błędów, czego używać, a czego nie. Warto też zastanowić się nad pastą, stanowiącą bezwoskową odmianę pomady.
Pomady zawierające w swoim składzie wazelinę można wprawdzie stosować do stylizacji, ponieważ składnik ten nadaje włosom połysk i pozwala je efektownie uformować, ale na ogół wykorzystuje się je do przygładzania niesfornej czupryny.

 

Ciężkie pomady do włosów

Pomady ciężkie zawierają dużo wosku, który umożliwia swobodne kształtowanie fryzury zgodnie z własnym gustem. Nadają się do fryzur typu pomp, czyli postawionych głównie od strony grzywki, a sprawdzają się na włosach dłuższych, grubszych lub kręconych. Choć przy ich pomocy łatwo ułożyć włosy według swojej wizji, zmywa się je naprawdę trudno. Ich cena waha się między 30 zł a 90 zł.

 

Średnie pomady do włosów

W pomadach średnich mniej więcej tyle samo jest połyskującej wazeliny, co chwytającego wosku. Najbardziej nadają się one do układania fryzur i bród o średniej długości; sprawdzają się niemal na każdych włosach, dłuższych i krótszych, grubszych i cieńszych, kręconych i prostych. Zmywa się je mniej więcej w podobny sposób jak inne kosmetyki do stylizacji włosów. Ich cena waha się między 30 zł a 90 zł.

 

Lekkie pomady do włosów

Pomady lekkie zawierają więcej wazeliny, która nadaje włosom połysk. Bardziej nadają się do nabłyszczania niż do układania włosów.  Sprawdzają się przy włosach krótszych, cieńszych oraz prostych. Zmywa się je bez większych problemów. Kosztują od 30 zł do 80 zł.

 

Inne pomady do włosów

Oprócz pomad ciężkich, średnich i lekkich, które wyrabia się na bazie wosku, wyróżnia się też pomady wyrabiane na bazie wody. Pomady wodne zmywają się o wiele łatwiej, lecz mimo zapewnień marek kosmetycznych nie dają takiego efektu jak pomady woskowe. Rynek męskich kosmetyków obfituje również w wiele rozmaitych past do włosów, które są niezawierającą wosku odmianą pomad. Przydają się one bardziej do formowania pojedynyczych kosmyków niż do stylizowania pełnej fryzury.

Losowe

Rodzaje koszul męskich
2018-11-26

Rodzaje koszul męskich

W jaki sposób klasyfikujemy koszule męskie? Które z nich są najpopularniejsze?Jak je nosić?

Men-log.pl | Męska strona internetu