Gdzie podszkolić umiejętności w zakresie jazdy samochodem?

Kierowcy chcący udoskonalić swoją jazdę mogą skorzystać ze specjalnych centrów szkoleniowo-motoryzacyjnych. Na odpowiednio przygotowanym torze można nabyć umiejętności jazdy w różnych trudnych sytuacjach na drodze, np. w niekorzystnych warunkach klimatycznych czy w przypadku poślizgu samochodu.

Centra szkoleniowo-motoryzacyjne

Nowoczesne centra szkoleniowo-motoryzacyjne lokalizujące się na terenie Polski są doskonałym miejscem na podszkolenie własnych umiejętności w zakresie jazdy samochodem. Jednym z obiektów szkoleniowo-treningowych jest tor Jastrząb, położony w okolicach Radomia, będący Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy. Obiekt zajmuje powierzchnię 21 hektarów i pełni funkcję toru wyścigowego. Poza możliwością doskonalenia jazdy tor jest przeznaczony do jazdy sportowej oraz rajdowej. Ośrodek posiada automatyczny system nawadniania nawierzchni na płytach poślizgowych służących szkoleniu kierowców. Tor wyposażony jest w kurtyny wodne naśladujące przeszkody, które mogą pojawić się na rzeczywistej drodze. Kolejnym elementem obecnym na torze jest płyta hydrauliczna zamontowana w celu wprowadzania pojazdów w poślizg. Innowacyjne centrum szkoleniowo-motoryzacyjne znajduje się również w okolicach Poznania. Jest to tor wyścigowy Bednary utworzony na płycie dawnego lotniska, który (podobnie jak tor Jastrząb) służy doskonaleniu jazdy (np. nauce gwałtownego hamowania, wyprowadzenia pojazdu z poślizgu) oraz celom rozrywkowym.

 

Jakie umiejętności warto podszkolić?

Szkolenie umiejętności w zakresie jazdy samochodem w centrach szkoleniowo-motoryzacyjnych wyposaża kierowców w  zdolność do zachowania spokoju w najtrudniejszych warunkach i sytuacjach na drodze. W ten sposób kierowcy zyskują cenne doświadczenie, a ich jazda staje się bezpieczniejsza. Jedną z umiejętności, jaką warto doskonalić, jest gwałtowne hamowanie oraz jazda w niekorzystnych warunkach pogodowych, takich jak np. intensywne opady deszczu czy śliska nawierzchnia jezdni. Kierowcy poszukujący wyzwań mogą uczyć się tzw. driftingu, określanego jako „jazda na krawędzi”. Jest to technika jazdy samochodem polegająca na zamierzonym wprowadzaniu pojazdu w poślizg. Zabawa w drifting na torze wyścigowym wyzwala dużą dawkę adrenaliny, jednak posiada również pewne korzyści praktyczne dla kierowcy. Umiejętność driftu może być wykorzystana poza torem, w normalnych okolicznościach, kiedy samochód wpada w autentyczny poślizg na oblodzonej nawierzchni drogi. 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu