Fotel dla gracza – liderzy na rynku

Rynek foteli dla graczy sukcesywnie się rozbudowuje. Coraz częściej zasiadają w nich nie tylko najlepsi zawodnicy, ale także ci, którzy grają wyłącznie dla rozrywki. Wynika to głównie z faktu, że fotel obrotowy dla gracza jest znacznie wygodniejszy od standardowych krzeseł komputerowych.

Nowoczesne fotele do komputera dają większe możliwości, ponieważ można je samodzielnie modyfikować w kilku obszarach, świetnie wyglądają i są trwałe. Chociaż producentów, którzy w swojej ofercie mają fotele do komputera, jest całkiem sporo, to jednak na rynku liczy się tylko kilka marek. Liderami są zdecydowanie dwie marki, a mianowicie Akracing oraz DXRacer. Większość playerów wybiera właśnie meble od jednego z tych dwóch producentów i nie jest to przypadkowy wybór.

Kupując fotel do gier, gracze kierują się przede wszystkim komfortem, jaki dany przedmiot może im dać. Nie idą na kompromisy, zwłaszcza że obecnie nie ma takiej potrzeby. Marki, o których mowa, mają bowiem w swoim bogatym asortymencie wiele rozmaitych foteli. Dla laika mogą się one wydawać bardzo do siebie podobne, ale nic bardziej mylnego! Każda seria to nieco inne wymiary, a to one są jednym z kluczowych czynników, które powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji zakupowej. Wzrost i waga zawodnika w znaczącym stopniu wpływają na to, jakich rozmiarów krzesło będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Zarówno DXRacer, jak i Akracing wypełniły pewną istotną lukę na rynku. Nie było wcześniej tak dużego wyboru foteli, różniących się od siebie w tak subtelny sposób poszczególnymi wymiarami. Te drobne i niewidoczne na pierwszy rzut oka różnice są jednak mocno odczuwalne przez konsumentów podczas codziennego użytkowania. Dla przykładu idealnie dobrany fotel DXRacer może znacząco zwiększyć komfort rozgrywek wirtualnych tylko z tej przyczyny, że ma nieco szersze oparcie niż pozostałe modele. Mechanika wszystkich foteli tych marek pozwala na dokonywanie zmian w obrębie kąta odchylenia oparcia, wysokości siedziska czy też pozycji podłokietników. I to jest akurat walorem niezmiennym, który cechuje wszystkie fotele do komputera tych producentów.

W czołówce producentów umiejscawia ich również trwałość wszystkich foteli schodzących z linii produkcyjnej tych marek. Wysokiej jakości komponenty sprawiają, że każdy fotel DXRacer czy też Akracing jest dużo bardziej wytrzymały niż fotele innych producentów. Gracze lubią również ich ciekawy design. Sylwetka inspirowana jest częściami ze sportowych samochodów, a duża liczba propozycji kolorystycznych może zaiste przyprawić nabywcę o zawrót głowy.

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu