W jaki sposób zaoszczędzić na wymianie walut online?

Jak pokazują statystyki, Polacy coraz częściej wymieniają waluty. Skąd się to bierze?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, bardzo dużo naszych rodaków pracuje w innych krajach, więc wysyłają oni pieniądze do rodziny, która mieszka w kraju lub wymieniają zarobioną walutę po przyjeździe na urlop. Po drugie, bardzo dużo firm zaczyna współpracę z zagranicznymi partnerami, więc muszą one wymieniać euro, dolary czy franki, by zapłacić za faktury czy też aby wypłacić pracownikom pensję. Po trzecie wreszcie, coraz częściej i chętniej wyjeżdżamy na urlop poza Polskę, więc potrzebujemy waluty, która w danym kraju obowiązuje.

Wymieniając waluty, każdy z nas stara się znaleźć jak najlepszy kurs, aby walutę drożej sprzedać czy też taniej kupić. Jeżeli więc przeanalizujemy wszystkie możliwości, na pewno szybko zauważymy, że najlepsze kursy możemy znaleźć w kantorach funkcjonujących w sieci internetowej. Pojawiły się one w naszym kraju kilka lat temu i każdego dnia zyskują nowych klientów. Dlaczego? Przeanalizujmy kursy walut, z jakimi spotykamy się w bankach i kantorach internetowych. Jeżeli sprawdzimy kurs kupna euro w mBanku, zobaczymy, że obecnie jest to 4,2876 zł. Jeżeli więc mamy do sprzedania 1000 euro i wymienimy je w tym banku, to dostaniemy za nie 4287,6 zł. A jak kształtuje się kurs kupna euro w jednym z najbardziej popularnych kantorów w Internecie, czyli w Cinkciarz.pl? Otóż kurs ten to 4.4033 zł. Czyli jeżeli tutaj sprzedamy nasze 1000 euro, dostaniemy za nie 4403,3 zł. Różnica wynosi więc 115.7 zł. Czy to dużo? Kwota jest spora i warto się “po nią schylić”.  A musimy powiedzieć, że chodzi tu tylko o jedną transakcję. Jeżeli walutę wymieniamy częściej, automatycznie nasze oszczędności wzrastają. I to właśnie dlatego kantory w Internecie są tak bardzo popularne.

Jeżeli więc często kupujemy lub sprzedajemy waluty, nie powinniśmy się zastanawiać, tylko powinniśmy jak najszybciej założyć konto w jednym z kantorów internetowych. Dzięki temu w portfelu będziemy mieli o wiele więcej pieniędzy.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu