Kształt twarzy a kształt fryzury

Za to, jak wyglądamy, odpowiadają geny; za to, jak chcielibyśmy wyglądać, odpowiada z kolei nasza wyobraźnia. Swój image zawsze można poprawić, ale należy pamiętać, aby dostosowywać wygląd do swoich anatomicznych uwarunkowań. Oto kilka wskazówek.

Pomiar twarzy

Aby dowiedzieć się czegoś o swojej twarzy, należy ją zmierzyć. Jak? Najpierw wykonuje się zdjęcie typu selfie z kilku pozycji – przede wszystkim z góry, z dołu, z boku i na wprost. Zdjęcia pozwolą nam ustalić mniej więcej długość i szerokość twarzy. W przypadku twarzy dłuższych niż szerszych wyróżnia się twarz owalną, prostokątną, trójkątną i odwróconą trójkątną. W przypadku twarzy szerszych niż dłuższych wyróżnia się twarz okrągłą, kwadratową, trójkątną i odwróconą trójkątną. Ważna jest też linia czoła. Prosta wskazuje na twarz kwadratową, prostokątną i trójkątną. Wygięta w górę wskazuje na twarz okrągłą i owalną. Wygięta w dół wskazuje na twarz odwróconą trójkątną. Innym istotnym elementem jest kształt szczęki. Szczęka w kształcie rozdętej litery U charakteryzuje twarz kwadratową, prostokątną i odwróconą trójkątną. Szczęka w kształcie litery U właściwa jest twarzy okrągłej i owalnej. Szczęka w kształcie litery V właściwa jest twarzy trójkątnej. Te trzy elementy określają kształt twarzy, którego znajomość pomoże nam dobrać odpowiednie oprawki do okularów, a także zdecydować się na właściwą fryzurę i brodę.

 

Twarz okrągła

Twarz okrągła pogrubia. Nie trzeba jednak wyglądać "grubo", dba o to właściwa fryzura. Należy przycinać boki, zapuszczać górę i pamiętać przede wszystkim o tym, aby wieńczyć fryzurę w sposób jak najbardziej kanciasty.

 

Twarz owalna

Twarz owalną mają szczęściarze. Oni mogą pozwolić sobie na wszystko: niezależnie od tego, czy chodzi o brodę, czy o fryzurę – zawsze ciekawie się zaprezentują. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić i nie zrobić z twarzy owalnej twarzy okrągłej, na przykład przez niewłaściwe przycinanie boków.

 

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa poszerza. Jedyne, co pozostaje, to wydłużyć optycznie twarz. Dlatego też w tym przypadku najlepiej sprawdzą się fryzury z zapuszczonymi włosami na górze, a wygolonymi po bokach.

 

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna wydłuża. W tym wypadku z kolei pozostaje poszerzyć optycznie twarz. Dlaczego więc nie postawić na fryzury, które zachowują mniej więcej równą długość włosów na górze i po bokach?

 

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna domaga się wypełnienia w swoich dolnych partiach. Bardziej niż fryzura liczy się tu broda. Niemniej fryzura również może pomóc. W tym przypadku sprawdza się chaos na głowie, ewentualnie grzywka przysłaniająca czoło.

 

Twarz odwrócona trójkątna

Twarz odwrócona trójkątna domaga się wypełnienia w swoich górnych partiach. Bardziej powinno się zatem przywiązywać wagę do fryzury niż do brody. Najważniejsze są boki fryzury, na drugim planie pozostaje jej zwieńczenie.

Poszukujesz kosmetyków do włosów i brody? Sprawdź na: http://beardman.pl/kategoria/pomady-do-wlosow.

 

Losowe

Ekstrakty w olejkach do brody
2017-10-24

Ekstrakty w olejkach do brody

Olejki do brody zawierają dwa rodzaje ekstraktów. Pierwszy rodzaj to ekstrakty nawilżające, zapewniające skórze i włosom nawilżenie. Drug...

Men-log.pl | Męska strona internetu