Porównanie gramofonów dla DJ-ów firmy Pioneer

Pioneer na rynku Dj-skim funkcjonuje już ponad 20 lat. Z tej okazji wydał gramofon PLX-1000, a rok później zaprezentował model PLX-500. W dzisiejszym artykule omówimy i porównamy te dwa modele gramofonów.

Pioneer PLX-1000

Model ten został wydany pod koniec roku 2014 z okazji 20-lecia firmy PioneerDJ. Zaprojektowano go z myślą o DJ-ach. Świetnie będzie służył początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

 

Budowa

PLX-1000 sprawia pozytywne wrażenie. Już przy pierwszym kontakcie z tym sprzętem można odczuć, iż jest on bardzo ciężki, bowiem waga tego gramofonu to aż 13,1 kg. Masywność ta jest skutkiem użycia bardzo solidnych materiałów. Rama wykonana jest metalu. Górna część obudowy została wykonana z masywnego odlewu cynkowego. Całość spoczywa na czterech bardzo solidnych regulowanych nóżkach antywibracyjnych, które dodatkowo izolują cały sprzęt od podłoża. Dzięki solidnej konstrukcji oraz przemyślanej budowie gramofon cechuje się świetną odpornością mechaniczną oraz znakomitym wytłumieniem. PLX-100- został wyposażony w kwarcowy silnik z napędem bezpośrednim o momencie obrotowym 4,5kg/cm.

 

Praca z PLX-1000

Przed użyciem PLX-a należy go odpowiednio przygotować, czyli wypoziomować całość przez odpowiednią regulację nóżek, montaż wkładki oraz instalację ramienia. Jednak w porównaniu z innymi gramofonami przygotowanie do pracy z tym sprzętem jest bardzo proste. Wystarczy wyjąć gramofon z opakowania i zamontować wkładkę na headshellu. To zdecydowanie model dla profesjonalnych DJ-ów, którzy cenią sobie sprzęt najwyższej klasy.

 

Pioneer PLX-500

To młodszy brat wspomnianego wyżej modelu PLX-1000. Przeznaczony jest on dla mniej wymagających użytkowników. Świetnie nada się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w DJ-ingu i grają na małych imprezach lub domówkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego gramofonu korzystały osoby, które po prostu lubią dźwięk winyli i chcą mieć taki sprzęt w swoim domu tylko dla siebie. Profesjonalni DJ-e powinni sobie odpuścić zakup tego modelu, gdyż nie spełni on ich wymagań. Dla zawodowców stworzono PLX-1000, a dla amatorów PLX-500.

PLX-500 występuje w dwóch wersjach – K oraz W. Model PLX-500K jest w kolorze czarnym, zaś PLX-500W w kolorze białym.

 

Budowa

500-tka obudową przypomina starszego brata, jednak różni się jakością materiałów, z których została wykonana. Nie zmienia to faktu, że jak na gramofon ze średniej półki (jak na standardy DJ-skie) wygląda bardzo dobrze. PLX-500 jest nieco lżejszy od PLX-1000, bowiem waży 10,3 kg. To mniej, ale nadal sporo. Różnica w wadze bierze się zapewne z tego, że obudowa została wykonana z plastiku. Sprzęt osadzony jest na czterech antywibracyjnych dużych stopach wykonanych z tworzywa sztucznego.

 

Praca z PLX-500

Kupując PLX-500, otrzymujemy produkt gotowy do użytku. Wystarczy złożyć wszystkie części w całość i można grać. To model przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z DJ-ingiem lub chcą słuchać winyli z dobrego gramofonu w domowym zaciszu.

 

PLX-1000 vs PLX-500 - podsumowanie

Te dwa gramofony tak naprawdę ciężko jest porównać, bowiem mają one inne przeznaczenie. PLX-1000 został zaprojektowany z myślą o zawodowcach, którzy będą mogli wykorzystać ten sprzęt na największych imprezach, tworząc niesamowitą muzykę. PLX-500 stworzono rok później z myślą o amatorach. To idealna propozycja dla ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z winylami, niezależnie od tego, czy robią to w domowym zaciszu, czy na małych imprezach. PLX-500 to również dobry sprzęt do nauki. Jeżeli jesteś zawodowym DJ-em i winyle nie są Ci obce, wybierz PLX-1000; jeżeli zaś dopiero poznajesz świat DJ-ski – wybierz PLX-500.

Oba gramofony kupisz tutaj.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu