Jaką wodę po goleniu wybrać?

Wielu mężczyzn uważa wodę po goleniu za zbędny wydatek, bez którego można się obejść. Tymczasem jest to bardzo ważny kosmetyk, pozwalający utrzymać cerę w dobrym stanie.

Dlaczego warto używać wody po goleniu?

Używanie wody po goleniu zapobiega powstawaniu na skórze szpecących zaczerwienień i wyprysków, a także czyni cerę gładką i przyjemną w dotyku. Dlatego warto jest zainwestować w ten przydatny kosmetyk, tym bardziej że jest stosunkowo niedrogi, a efekty daje się zauważyć już po pierwszym użyciu. Poniżej podpowiadamy, jakie wody po goleniu cieszą się wśród mężczyzn największą popularnością i na co zwracać uwagę przy wyborze tego rodzaju kosmetyków.

 

Co wziąć pod uwagę?

Woda po goleniu nie tylko odświeża i odmładza skórę; ma też działanie dezynfekujące, a to za sprawą znajdującego się w niej alkoholu, posiadającego właściwości odkażające. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość tego związku naniesionego na twarz może dać skutek odwrotny od zamierzonego, tzn. przyczynić się do podrażnienia naskórka i spowodować zaczerwienienia. Dlatego wybierajmy te kosmetyki, które mają w swoim składzie jedynie niewielką ilość alkoholu. Mężczyźni o wrażliwej cerze powinni szukać specyfików oznaczonych jako sensitive albo light – takie będą dla nich najodpowiedniejsze. Bardzo przyjaznym dla wrażliwej skóry produktem jest Nivea Men Original. Panowie borykający się z niedoskonałościami skóry mogą też używać specjalnych balsamów nawilżających. Wody po goleniu z wysokim stężeniem alkoholu przeznaczone są dla osób, które nie mają problemów z cerą.

 

Najpopularniejsze specyfiki

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wody po goleniu, należałoby wymienić Bleu de Chanel. Ten bardzo popularny kosmetyk podbił serca mężczyzn dzięki swojemu unikalnemu zapachowi: nuty cytrusów mieszają się tutaj z drzewnymi aromatami, które są dla powonienia prawdziwą rozkoszą. Innym godnym polecenia produktem jest Giorgio Armani Acqua di Gio, który na tle innych kosmetyków tego rodzaju wyróżnia się bardzo intensywną świeżością. Nieco tańsza jest woda Adidas Dynamic Pulse, która właśnie ze względu na swoją cenową przystępność jest znana na całym świecie. Ma przyjemny, orzeźwiający zapach i skutecznie nawilża.

 

Woda po goleniu jest absolutnym must-have w kosmetyczce każdego mężczyzny. Nie tylko odmładza i odświeża skórę, ale również odkaża i zapobiega powstawaniu nieestetycznych zaczerwienień. Pozostawia na skórze przyjemny i pociągający zapach, bardzo lubiany przez płeć piękną. Te właśnie względy powinny przekonać każdego mężczyznę do używania kosmetyków tego rodzaju.

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu