Rośliny zawarte w olejkach do brody

To nie żadna tajemnica, że w przyrodzie tkwi sekret naszego zdrowia i naszej urody. Rośliny kryją cudotwórcze właściwości. Ich ekstrakty wykorzystuje się w produkcji kosmetyków dla mężczyzn, m.in. olejków do brody.

Wyższość natury nad chemią

Powszechnie dostępne mydła, żele, szampony, odżywki i inne produkty tego typu zawierają w swoim składzie wiele chemii. Nie oznacza to jednak, że na rynku kosmetycznym nie ma marek, które bazują na naturalnych ekstraktach. Tego rodzaju produkty kosztują co prawda trochę więcej, ale są warte swojej ceny.

 

Nawilżenie i zapach

Olejki do brody to kosmetyk, który składa się wyłącznie z roślinnych składników. Chodzi o ekstrakty roślinne w formie tłuszczów. Z jednej strony w ich skład wchodzą olejki nawilżające, które sprawiają, że włosy i skóra cieszą się głębokim nawilżeniem, a z drugiej strony skład ten wzbogacają olejki eteryczne powodujące, że skóra i włosy pachną, a do tego pachną naprawdę obłędnie. W miksturze oprócz tego kryją się kompleksy witamin A, B, C i D, a także posiadająca silne właściwości nawilżające witamina E.

 

Rośliny odpowiadające za nawilżenie

Olejki nawilżające w olejkach do brody stanowią tłuszcze roślinne. Często w składzie spotyka się olej arganowy, olej jojoba, olej z migdałów, olej z pestek moreli i olej kokosowy. Czasami w produkcji olejków do brody znajdują zastosowanie również następujące oleje: rycynowy, sojowy, konopny, słonecznikowy, krokoszowy i olej z pestek winogron.

 

Rośliny odpowiadające za kwiatowy zapach

Pierwszy rodzaj olejków eterycznych w olejkach do brody stanowią tłuszcze roślinne pochodzenia kwiatowego. Wykorzystuje się głównie ekstrakty z pelargonii, lawendy, róży i dzikiej róży. Tego typu zapachy sprawdzają się u mężczyzn o wielkiej wrażliwości.

 

Rośliny odpowiadające za owocowy zapach

Drugi rodzaj olejków eterycznych w olejkach do brody stanowią tłuszcze roślinne pochodzenia owocowego. Wykorzystuje się głównie ekstrakty z cytrusów, czyli pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki i bergamotki. Tego typu zapachy sprawdzają się u mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia.

 

Rośliny odpowiadające za drzewny zapach

Trzeci rodzaj olejków eterycznych w olejkach do brody stanowią tłuszcze roślinne pochodzenia drzewnego. Wykorzystuje się głównie ekstrakty z cedru, paczuli, żywicy i drewna sandałowego. Tego typu zapachy sprawdzają się u mężczyzn ceniących klasykę.

 

Słynne olejki do brody

Wśród słynnych olejków do brody wymienia się między innymi kosmetyki marki Apothecary 87, zwłaszcza drzewny olejek Apothecary 87 i kwiatowo-owocowy olejek Apothecary 87 Vanilla&Mango. Inne cieszące się popularnością kosmetyki tego typu pochodzą od marki Captain Fawcett: Captain Fawcett Private Stock, Captain Fawcett Booze&Bacy i Captain Fawcett The Milion Dollar (sprawdź olejki do brody).

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu