Ekstrakty w olejkach do brody

Olejki do brody zawierają dwa rodzaje ekstraktów. Pierwszy rodzaj to ekstrakty nawilżające, zapewniające skórze i włosom nawilżenie. Drugi rodzaj to ekstrakty eteryczne, nadające skórze i włosom przyjemny zapach. Poznajmy bliżej olejki do brody.

Kosmetyki dla mężczyzn

Olejki do brody to kosmetyki, które sprawdzają się też w pielęgnacji włosów. Doskonale wpływają one na wygląd bród i fryzur. To najpopularniejsze kosmetyki dla mężczyzn. Szampony oczyszczają włosy, nie wpływają jednak na ich zbytnie przesuszenie. Odżywki, jak sama nazwa wskazuje, odżywiają, zaopatrując włosy w cenne substancje. Kremy, balsamy i olejki z kolei zapewniają włosom dogłębne nawilżenie.

 

Nawilżenie włosów

Nawilżać włosy można na wiele sposobów. Z kosmetyków służą do tego przede wszystkim kremy, balsamy i olejki. Kremy dostarczają witamin, balsamy przeważnie tylko nawilżają, a olejki dodatkowo nadają brodzie i włosom obłędny zapach.

 

Marki dla mężczyzn

Czołowe marki wytwarzające olejki do brody pochodzą z Wielkiej Brytanii, ale ich popularność sięga niemal wszystkich krajów. Apothecary 87 to marka produkująca kosmetyki dla mężczyzn, założona przez barmana Sama Martina. Wypuściła na rynek m. in. olejek Apothecary 87 Original Recipe oraz olejek Apothecary 87 Vanilla & Mango. Captain Fawcett to marka, która kosmetyki dla mężczyzn wyrabia na podstawia receptur kapitana Percy’ego Fawcetta i ma do zaoferowania takie olejki jak: Captain Fawcett Private Stock, Captain Fawcett Booze & Baccy oraz Captain Fawcett The Million Dollar.

 

Ekstrakty w olejkach do brody

Olejki do brody to mieszanka dwóch rodzajów ekstraktów: nawilżających oraz zapachowych. Ich mieszanina sprawia, że olejek do brody nadaje brodzie epicki wygląd, a jednocześnie aromatyczny zapach.

 

Ekstrakty nawilżające w olejkach do brody

W skład działających dobroczynnie na nawilżenie włosów i skóry ekstraktów znajdują się głównie oleje: jojoba, arganowy, z pestek winogron, z pestek moreli, ze słonecznika oraz kokosowy, a także witamina E. Wszystkie ekstrakty mają naturalne, roślinne pochodzenie.

 

Ekstrakty zapachowe w olejkach do brody

Olejki do brody różnią się między sobą jedynie ekstraktami zapachowymi. Wśród substancji w nich zawartych, nadających włosom i skórze wspaniały zapach, znajdują się głównie: róża, dzika róża, pelargonia, lawenda, pomarańcza, grejpfrut, bergamotka, cytryna, limonka, drewno sandałowe, cedr oraz paczula. Olejki do brody dzieli się na trzy grupy zapachowe: olejki o zapachu kwiatowym, owocowym lub drzewnym.

Sprawdź olejki do brody na: https://beardman.pl/kategoria/olejki-do-brody.

Losowe

Rodzaje koszul męskich
2018-11-26

Rodzaje koszul męskich

W jaki sposób klasyfikujemy koszule męskie? Które z nich są najpopularniejsze?Jak je nosić?

Men-log.pl | Męska strona internetu