Japonia – ta dawna, ta nowa, ta niezwykła

Japonii jako kierunku wypraw turystycznych nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. To jeden z lepiej kojarzonych krajów świata ze względu na jego oryginalność. Przez wiele lat zamknięta na resztę świata Japonia w ostatnim czasie stała się znana z licznych niebanalnych atrakcji.

W Japonii, podobnie jak w innych wysoko rozwiniętych krajach z bogatą tradycją, spotykamy dwa światy – jeden nowoczesny, pełen lśniących drapaczy chmur, zachwycających futurystyczną wizją architektów, drugi natomiast ten dawny, ale nie zapomniany, którego pozostałościami są imponujące świątynie i pałace dawnych władców.

To połączenie starego z nowym zaobserwować można jak Japonia długa i szeroka. Liczne imponujące zabytki znajdziemy w Kioto, gdzie mieści się między innymi słynny Złoty Pawilon, będący buddyjską świątynią zen, oraz świątynia Kiyomizu. To tylko dwie z licznych świątyń wybudowanych w tym niezwykłym mieście, a każda ma do zaoferowania coś innego. W Kioto znajduje się także zamek Nijo z tak zwaną słowiczą podłogą, specjalnie zaprojektowaną tak, by skrzypiała przy każdym kroku, ostrzegając w ten sposób mieszkańców przed intruzami. Motyw ten wykorzystała Lian Hern w swojej tetralogii „Opowieści rodu Otori”. Przed wizytą w Kioto warto także zawczasu zarezerwować sobie wstęp na Dwór Cesarski.

Także stolica kraju, Tokio, słynie z pięknych świątyń i pałaców, będąc jednocześnie nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się miastem. To tam znajduje się słynna na cały świat dzielnica Shibuya z najruchliwszym skrzyżowaniem świata, ale też z setkami sklepów, restauracji i punktów usługowych. Neony, telebimy i muzyka z głośników sprawiają, że jest to tętniąca życiem, pulsująca swoim rytmem przestrzeń. W stolicy znajduje się kilka dużych dzielnic, z których każda ma swój własny, unikalny charakter. Wycieczka do Tokio to doskonała okazja, by odwiedzić je wszystkie i znaleźć klimat, który najbardziej nam odpowiada. Ginza to najlepsza opcja dla wielbicieli luksusu, w Harajuki spotkać można tłumy młodzieży w najróżniejszych przebraniach, dzielnica Roppongi zaprojektowana jest cała w stylu zachodnim, a Akihabara stanowi raj dla miłośników gier, mangi, anime i elektroniki.

Po intensywnych wrażeniach, jakich dostarcza wielkomiejskie życie, dobrze odpocząć w którymś z tokijskich parków. Jeden z największych znajduje się przy dworcu Ueno i mieści trzy muzea, kilka świątyń i ogród zoologiczny. Warty polecenia jest także Shinjuku Goyen.

Podczas wycieczki po Japonii warto pamiętać, że ten kraj to nie tylko wielkie miasta, ale też małe, urokliwe osady, ze swymi charakterystycznymi elementami, jak na przykład żyjące dziko, a jednak niebojące się ludzi zwierzęta. Okunoshima na przykład to wyspa królików. Po zamknięciu tamtejszego ośrodka badawczego i wypuszczeniu na wolność przeznaczonych do testów osobników zwierzęta te zaczęły się w niekontrolowany sposób rozmnażać. Na Tashirojimie żyje dwa razy więcej kotów niż ludzi, a w miejscowości Nara na każdym kroku można wpaść na uroczego jelonka, domagającego się przysmaków.

Prócz tego Japonia sprzyja najróżniejszym aktywnościom sportowym. Można tam pospacerować po górach, nurkować w morzu albo wybrać się zimą na narty. Taką atrakcję oferuje podczas jednej z wycieczek Biuro Turystyki LogosTour: https://logostour.pl/kraje/japonia.

Wycieczka do Japonii na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym na egzotyczne piękno tego kraju, a i poszukiwacze niezwykłości na pewno zostaną usatysfakcjonowani, bo Japonia słynie także z najróżniejszych dziwactw, których nie spotka się nigdzie indziej. Znajdziemy tam na przykład muzeum pasożytów, muzeum zupek chińskich, restaurację robotów, muzeum seksu i... najnowocześniejsze toalety na świecie. Po prostu nie sposób się nudzić!

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu