Broda - jak i czym ją pielęgnować?

Broda to prawdziwy atut mężczyzny. Ostatnio stała się bardzo modna. Wpłynęło to na wzrost popularności salonów barberów. Broda nie zawsze wygląda dobrze, niektórzy uważają ją za oznakę niedbalstwa. Dlatego warto zatroszczyć się o brodę i pielęgnować ją odpowiednimi kosmetykami.

Szampony do brody

Odpowiedni szampon to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji brody. To jeden z uniwersalnych preparatów. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku krótkiego, jak i długiego zarostu. Głównym celem szamponu jest oczyszczanie brody i zapewnianie jej zdrowego wyglądu. Do znanych marek, które oferują szampony do brody, należą: Dr K Soap Company, Proraso, Percy Nobleman oraz OAK. Ceny szamponów mieszczą się w przedziale od 60 zł do 100 zł.

 

Odżywki do brody

Doskonały kosmetyk, który posiada niezwykłe właściwości regeneracyjne. Odżywka świetnie sprawdza się we współpracy z szamponem. Nakłada się ją zaraz po umyciu na mokrą brodę. Dodaje połysku, zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz podkreśla naturalny kolor. Ponadto sprawia, że zarost staje się o wiele bardziej miękki niż przed użyciem. Odżywka wystarcza na długi okres czasu, ponieważ jednorazowo nakłada się tylko odrobinę. Wartościowym producentem tego rodzaju kosmetyku jest Beardition; ceny wynoszą około 80 zł.

 

Balsamy do brody

Popularne kosmetyki do pielęgnacji brody, które zapewniają doskonałe nawilżenie i regenerację. Sprawdzają się również jako środek zapobiegający rozdwajaniu się końcówek. Balsam zostawia delikatny połysk, aby broda wyglądała na zadbaną. Dodatkowo charakteryzuje się nieskazitelnym zapachem, który sprawi, że broda będzie wywoływać pozytywne odczucia. Do czołowych producentów balsamów do brody zaliczamy: Brighton Beard Company, Proraso, Pan Drwal oraz Reuzel. Ceny tego rodzaju kosmetyku wahają się między 30 a 100 zł.

 

Olejki do brody

Olejek do brody to kosmetyk, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających brodaczy. Rozwiązuje problem nieukładającej się i odstającej brody, zapewniając jednocześnie odpowiedni połysk i zapach. Dodatkowo nawilża, dzięki czemu noszenie brody sprawia jeszcze większą przyjemność. Popularnym producentem olejków do brody jest Apothecary 87. Ich produkty zostały stworzone z myślą o brodaczach, którzy przywiązują dużą wagę do zapachu. Twórca zadbał o to, aby w żaden sposób nie pachniały one jak damskie kosmetyki. Olejki do brody marki Apothecary 87 kosztują od 40 zł do 195 zł, w zależności od pojemności. Więcej wartościowych informacji na temat pielęgnacyjnych olejków do brody znajduje się na https://beardman.pl/producent/apothecary-87.

Obecnie istnieje wiele kosmetyków, które zapewniają odpowiednią pielęgnację brody. Warto się zaopatrzyć przynajmniej w jeden z wymienionych preparatów. Kosmetyki do pielęgnacji poprawiają nie tylko wygląd zarostu, ale także zapewniają pozytywne opinie wśród znajomych.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu