Produkcja muzyki - jaki sprzęt zakupić w tym celu?

Profesjonalne podejście do muzyki poza talentem i doświadczeniem w branży wymaga zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Poniżej charakteryzujemy urządzenia do produkcji muzyki AKAI MPC LIVE.

Krótka historia AKAI MPC LIVE

Obecne urządzenia AKAI MPC wywodzą się z legendarnego pierwowzoru AKAI Professional MPC. Stanowił on niezbędną i kompletną bazę do rejestrowania i produkowania muzyki zarówno w studio, jak i na żywo podczas koncertów. Na przestrzeni lat to małe urządzenie dało początek nowym gatunkom muzyki. Produkcja zainicjowana została przez firmę AKAI Professional, której historia sięga końca lat 80-tych. AKAI MPC to produkt bezkonkurencyjny, o wysokiej jakości wykonania oraz unikalnym, rozbudowanym interfejsie. Wersja AKAI MPC LIVE to rozwinięta i poprawiona wersja legendarnego prototypu.

 

Czego można się spodziewać po nowej serii?

W nowej serii AKAI MPC LIVE na pewno nie zabraknie nowych użytecznych funkcji. Jedną z nich jest w pełni autonomiczne działanie poprzez kompatybilny ekran dotykowy, zintegrowany ze zbiorem szesnastu padów RGB AKAI Professional. W nowym wydaniu MPC ułatwiono obsługę urządzenia oraz przyśpieszono jego czas pracy. Wszystko po to, aby niezbędny czas poświęcić na produkcję muzyki. AKAI MPC LIVE został wyposażony w akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu praca na nim jest zdecydowanie przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Co więcej – pojawiła się nowa wersja oprogramowania MPC 2.0 Software, które pozwala na nowe możliwości w nagrywaniu oraz zapewnia większą kompatybilność z systemami Mac i PC.

 

Tworzenie, edycja i granie, czyli wielofunkcyjność

Seria produktów AKAI MPC LIVE została stworzona z myślą o producentach delektujących się muzyką z różnych perspektyw. Pozwala tworzyć ponad 100 ścieżek jednocześnie, w oparciu o różne instrumenty i efekty muzyczne. Zapewnia doskonałe możliwości związane z edycją tworzonej muzyki. AKAI MPC LIVE sprawdza się również wyśmienicie jako narzędzie do miksowania dzięki funkcjonalnym suwakom, pozwalającym osiągnąć wymarzone brzmienie i głośność. Na sam koniec zostawiliśmy najważniejsze: możliwość grania muzyki na żywo. Pozwalają na to mechanizmy oraz algorytmy działające w czasie rzeczywistym. Więcej ciekawych zastosowań sprzętu znajduje się na https://www.studiopro.pl/produkty/studio-instrumenty,2,23960.

Wybór AKAI MPC LIVE to z pewnością strzał w dziesiątkę. Sprzęt został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwiał tworzenie wymarzonej muzyki. Urządzenie to powinna mieć każda osoba, która zajmuje się produkcją muzyki. Pozwoli ono w pełni oddać się pasji.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu