Rodzina w Polsce potrzebuje pieniędzy? Sprawdź, gdzie najkorzystniej zrobisz przelew z Irlandii do Polski!

Istnieją 3 sposoby na to, by przelać gotówkę z Irlandii do Polski – bank, kantor internetowy oraz firma pośrednicząca. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, gdzie najkorzystniej zrealizować przelew zagraniczny.

Transfer z Irlandii do Polski w banku

Osoby legalnie pracujące w Irlandii z pewnością posiadają rachunek osobisty w irlandzkim banku. Jest to konieczne do tego, by móc otrzymywać wynagrodzenie od swojego pracodawcy. Ważne jest również to, że przy pomocy konta osobistego możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenia, takie jak np. ubezpieczenie zdrowotne. Z posiadaniem rachunku w banku wiąże się kolejny, dodatkowy atut. Do konta przypisywana jest karta płatnicza, za pomocą której możemy w dowolnym punkcie handlowo-usługowym dokonać transakcji bezgotówkowej.

Posiadając konto w irlandzkim banku, możemy w dowolnej chwili przelać pieniądze do rodziny w Polsce. Mamy dwie możliwości realizacji przelewu.

Pierwszą z nich jest SEPA, czyli Single Euro Payment Area. Przelew ten może zostać wykonany tylko w walucie EUR, czyli dokładnie tej samej, która obowiązuje w Irlandii. Ważne jest to, że zarówno bank nadawcy, jak i odbiorcy musi być członkiem programu SEPA. W innym przypadku transakcja nie zostanie zrealizowana.

Drugim typem przelewu jest SWIFT. W odróżnieniu od SEPA może być on wykonany w dowolnej walucie z dowolnego kraju. Niestety SWIFT posiada jedną, bardzo dużą wadę: wymaga prowizji za realizację przelewu. Za jednorazowe zlecenie wysłania gotówki będziemy musieli zapłacić od 20 zł do 300 zł. Kwota ta zależy od ilości wysyłanej gotówki i ograniczona jest dolną oraz górną granicą. Z tego powodu nie jest to najkorzystniejszy sposób na realizację przelewu z Irlandii do Polski.

 

Przelew w kantorze internetowym

Drugim sposobem na transfer gotówki z Irlandii do Polski jest skorzystanie z usług kantora internetowego. Z reguły takie firmy oferują korzystniejsze warunki od banku w kwestii przewalutowania. Niestety kantory tę różnicę pokrywają w późniejszym czasie, pobierając dość wysokie prowizje za przelew. Przykładowo – bankowy SEPA kosztuje około 10 zł, zaś w większości kantorów od 10 zł do 25 zł.

 

Przelew z Irlandii do Polski w firmie pośredniczącej

Ostatnią opisywaną przez nas metodą na realizację przelewu z Irlandii do Polski są usługi firm pośredniczących. Firmy te charakteryzują się ekspresowym czasem realizacji, niskimi prowizjami oraz bezpieczeństwem porównywalnym do tego w banku. Dzieje się tak dlatego, że nad takimi serwisami czuwają rządowe instytucje finansowe.

Warunki realizacji przelewu zależą od oferty danej firmy pośredniczącej. W większości przypadków przelewy realizowane są w trybie D+1, co oznacza, że gotówka trafi na konto odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Kurs walut porównywalny jest do tego oferowanego w kantorach.

 

Jak najkorzystniej przelać gotówkę z Irlandii do Polski?

Porównując wszystkie metody, bez wątpienia można stwierdzić, że firmy pośredniczące oferują swoim klientom najlepsze warunki. Z pewnością to usługi takich serwisów są najbardziej opłacalne. Sprawdź najlepszą ofertę tutaj.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu