Pioneer DJ CDJ-900 - świetny odtwarzacz dla DJ-a

Odtwarzacz to podstawowe narzędzie pracy każdego DJ-a. Przy pomocy tego sprzętu twórca z dowolnego nośnika może odtwarzać muzykę oraz nanosić ciekawe efekty na ścieżkę audio. Jednym z najpopularniejszych oraz najlepszych odtwarzaczy CD jest Pioneer CDJ-900, o którym pomówimy w dzisiejszym artykule.

Odtwarzacz CD dla DJ-a – co to jest?

Kiedyś do odtwarzania muzyki służyły gramofony. Oczywiście w dalszym ciągu są one używane, jednakże coraz częściej zastępuje się je odtwarzaczami CD, które charakteryzują się lepszym tłumieniem czynników zewnętrznych, np. wibracji, oraz większą ilością dostępnych funkcji. Korzystanie z tego sprzętu jest również bardziej wygodne dla DJ-a. Nowoczesne odtwarzacze wyposażone są w moduł USB, dzięki któremu możemy posłużyć się pendrive’m jako nośnikiem ścieżek audio.

Odtwarzacz CD dla DJ-a oferuje wiele ciekawych funkcji, które przydatne są zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty. Najczęściej stosowaną funkcjonalnością w odtwarzaczach jest Cue Point, dzięki której można wyznaczyć dowolny punkt na ścieżce audio - po naciśnięciu odpowiedniego przycisku to właśnie od tego punktu zacznie grać muzyka. Odtwarzacz jest więc swego rodzaju mikserem.

Najbardziej znaną i cenioną marką zajmującą się produkcją sprzętu dla DJ-ów jest Pioneer, który na tym rynku funkcjonuje już 24 lata.

 

Czym się kierować, wybierając odtwarzacz CD?

Szukając sprzętu dla siebie, powinniśmy kierować się przede wszystkim posiadanymi przez nas umiejętnościami. Amator nie poradzi sobie z obsługą odtwarzacza dla profesjonalistów, zaś zawodowcowi funkcje zawarte w sprzęcie dla nowicjuszy nie będą po prostu wystarczały. Istnieją modele, które sprawdzą się zarówno u jednej, jak i drugiej grupy nabywców, jakkolwiek za cenę pewnych kompromisów.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją muzyczną karierę, powinny wybrać sprzęt z dolnej półki cenowej, dzięki czemu w razie porzucenia hobby portfel aż tak bardzo nie ucierpi. Warto zaopatrzyć się w odtwarzacz z podstawowymi funkcjami, który będzie prosty w obsłudze.

Profesjonaliści powinni postawić na markę, jakość oraz zaawansowane funkcje. Jak się okazuje, odtwarzanie nie jest jedyną opcją, którą powinien gwarantować sprzęt. Ważne są dodatkowe funkcjonalności, takie jak np. Cue Point czy ilość dostępnych kanałów.

 

Historia marki Pioneer DJ

Pioneer DJ jest na rynku od 1994 roku, kiedy to firma wypuściła pierwszy odtwarzacz CD na rynek. Pioneer to japońska korporacja, która początkowo funkcjonowała jako sklep zajmujący się sprzedażą głośników. W pierwszych latach swojej działalności Pioneer produkował głośniki, odtwarzacze, systemy audio do samochodów oraz napędy CD. Wchodząc na rynek DJ-ski, firma całkowicie zamiotła konkurencję pod dywan i wyznaczyła nowe trendy w produkcji sprzętu dla profesjonalistów.

 

Pioneer CDJ-900 – prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz dla DJ-a

Flagowym produktem Pioneera w ofercie odtwarzaczy jest Pioneer CDJ-900. Sprzęt cechuje się wieloma zaawansowanymi funkcjami, przyjemnym projektem wizualnym oraz niesamowitą jakością dźwięku. CDJ-900 wykonany został z najwyżej klasy solidnych materiałów, dzięki czemu jest odporny na wstrząsy oraz wibracje.

Popularna CDJ-tka to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych DJ-ów, którzy potrzebują sprzętu z najwyższej półki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by i amatorzy wyposażyli swoją konsoletę w ten model. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, by każdy po chwili nauki poradził sobie z obsługą sprzętu.

Losowe

Ciężar ciała a twardość materaca
2017-11-16

Ciężar ciała a twardość materaca

Kupując materac do łóżka, zwracamy uwagę na szereg elementów: na cenę, wielkość, materiał oraz jakość wykonania. Jednak najważniejszą rze...

Men-log.pl | Męska strona internetu