Mężczyzna lumberseksualny – idealny mężczyzna XXI wieku?

Lumberseksualizm rządzi. Przynajmniej w obecnych czasach. W takim mężczyźnie rzuca się w oczy przede wszystkim bujne owłosienie, ale to nie jedyny jego znak rozpoznawczy. Dlaczego lumberseksualizm cieszy się taką popularnością?

Mężczyzna macho

Mężczyźni określani jako macho to typowe "samce". Niezbyt zadbani, bo przecież stereotypowemu chłopu powinno wystarczyć mydło. Krótkie włosy i lekki zarost to ich atrybut.

 

Mężczyzna metroseksualny

Mężczyźni metroseksualni to tak zwani eleganci. Zadbani wręcz do przesady. Przeważnie gładko ogoleni na twarzy i precyzyjnie wystrzyżeni na głowie.

 

Mężczyzna lumberseksualny

Mężczyźni lumberseksualni to po prostu drwale. Pozostają dzicy, ale jednocześnie są zadbani. Odznaczają się bujną fryzurą, ale przede wszystkim długą, kędzierzawą brodą.

 

Mężczyzna uberseksualny

Mężczyźni uberseksualni to panowie, którzy łączą w sobie cechy zarówno mężczyzn metroseksualnych, jak i lumberseksualnych. Pozostają w zgodzie z najnowszymi trendami, ale też stawiają na jakiś pierwiastek dzikości. Mają zazwyczaj oryginalną koafiurę i wystylizowaną brodę.

 

Zasady lumberseksualizmu

Lumberseksualizm kieruje się swoimi zasadami. Wydaje się, że to wcale nie styl, a brak stylu. W końcu mężczyzna pozostaje dziki. Ale nie jest to do końca prawda. Chodzi tu oczywiście nie o pierwotną dzikość, lecz o kreację. Lumberseksualizm to kreowanie się na drwala. I właśnie takiego drwala, wypuszczonego z lasu, należy przypominać. Jednocześnie trzeba pozostać zadbanym. Dlatego też lumberseksualistów nazywa się, nieco przewrotnie, eleganckimi menelami. Czołową zasadę lumberseksualizmu stanowi owłosienie. Mężczyźni mogą i powinni mieć włosy na klacie, bujną fryzurę i krzaczastą brodę. Noszą przeważnie koszule w kratę, spod której wyziera zwykły T-shirt, i dżinsy. Kipią testosteronem.

 

Sukces lumberseksualizmu

Lumberseksualizm to styl, który w określonym czasie nadszedł i kiedyś odejdzie. Nie licząc prawdziwych fanów lumberseksualizmu, wielu mężczyzn zapewne porzuci ten styl, kiedy moda na bycie drwalem już się wyczerpie. Ale obecnie lumberseksualizm święci triumfy. Warto się zastanowić, jakim to zaletom ten kontrowersyjny styl zawdzięcza swój sukces.

Na pewno jednym z czynników jest epatowanie męskością, bo drwale naprawdę są męscy. W dobie rozróżnień dokonywanych między płcią biologiczną (z ang. sex) a psychologiczną (gender) oraz coraz większej liczy coming outów dotyczących orientacji seksualnych - pragnie się tę męskość jeszcze bardziej manifestować.

Innym powodem może być też to, że mężczyźni zawsze wypadali blado na tle kobiet, a broda to ich swoisty atut. Dumnie ją noszą i promują jako swój niepowtarzany atrybut. Poza tym mężczyzn takich uznaje się za bardziej męskich, a co za tym idzie - bardziej atrakcyjnych. W końcu włosy na głowie to symbol witalności, a broda - męskości. Rzecz jasna prawdziwa męskość nie polega na noszeniu brody; bujny zarost nasuwa jednak pewne stereotypowe skojarzenia, które można wykorzystać w autokreacji.

Sprawdź kosmetyki do brody w Beardman.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu