Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze, czy może lepszych wrażeń dostarczają gry mobilne. Przedstawiamy wady i zalety obu sposobów grania.

 

Cisza i spokój we własnym pokoju - gry komputerowe

Nie ma chyba dla zaangażowanego gracza chwili przyjemniejszej niż ta, kiedy po całym dniu może usiąść wygodnie przed ekranem swojego komputera i odpalić ulubioną grę. Grom komputerowym nie brakuje zalet - jeśli dysponujemy sprzętem dobrej jakości, możemy cieszyć się wspaniałą grafiką oraz dźwiękiem. W gry online łatwo się zaangażować - ułatwia to chociażby duży monitor. Wiele kultowych gier ma wysokie wymagania sprzętowe, z którymi może nie poradzić sobie urządzenie przenośne. Komputer stacjonarny bywa również “wzbogacany” dodatkowym hardwarem – choćby np. specjalną myszką przeznaczoną dla gamerów. Trzeba jednak przyznać, że sprzęt taki kosztuje na ogół więcej niż smartfon. Przenoszenie komputera jest również trudniejsze niż podróżowanie z niewielkim urządzeniem mobilnym. Może to być jednak zaletą – na przykład w sytuacji, gdy graczami są nasze dzieci. Kontrolowanie poczynań dziecka grającego w gry komputerowe jest łatwiejsze niż bycie na bieżąco z tym, co robi dziecko, które pokochało gry mobilne.

 

Rozrywka zawsze pod ręką - gry mobilne

Największą - i najbardziej oczywistą - zaletą gier mobilnych jest możliwość zabrania ich w dowolne miejsce. Gracze mogą wykorzystać chwile w tramwaju, autobusie lub podczas nudnego wykładu i przenieść się do pełnego przygód świata gry. Produkcje na urządzenia mobilne pozwalają więc sensownie zagospodarować czas, kiedy niewiele - poza oczekiwaniem - możemy zrobić. Nie wszyscy jednak czerpią z gier mobilnych tyle samo przyjemności, co ze zwykłych gier na pecety. W przypadku niektórych tytułów sterowanie jest łatwiejsze, kiedy używamy myszki i klawiszy W, S, A i D, niż wtedy, gdy dotykamy ekranu smartfona. Nie każde urządzenie mobilne posiada też odpowiedni procesor, który umożliwi długotrwałe bezawaryjne granie. Dla wielu osób problemem będzie także rozładowująca się bateria. Trzeba jednak przyznać, że rynek gier tworzonych na urządzenia mobilne nieustannie się rozwija - znajdziemy tu prawdziwe hity, które angażują graczy w stopniu nie mniejszym niż gry przeznaczone na komputery. Warto zauważyć, że mnóstwo pecetowych gier zostało przeniesionych na urządzenia mobilne. Niewykluczone, że w przyszłości większość popularnych tytułów będzie można zabrać ze sobą wszędzie na tablecie lub smartfonie. Obecnie twórcy gier mobilnych stawiają również na interakcję między graczami - możliwe jest zatem granie z przyjaciółmi w ten sam tytuł i porównywanie swoich wyników, bez konieczności urządzania “LAN party”.

 

Zarówno gry pecetowe, jak i mobilne posiadają swoje zalety oraz ograniczenia. Na szczęście jednak większość z nas nie musi wybierać. Możemy cieszyć się rozrywką z obu źródeł - zależnie od okazji!

Zobacz: https://www.bananki.pl/gry/

 

 

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu