Informacje praktyczne przed wyjazdem do Japonii

Wybierasz się do Japonii? Z poniższego artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać przed wyjazdem i na co uważać.

Kiedy wybrać się w podróż?

Najkorzystniejszą porą roku na podróż jest wiosna – wtedy to właśnie w Japonii obchodzone jest święto hanami, poświęcone ozdobnym drzewom wiśni, które w tym właśnie okresie zakwitają. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to czas, w którym do Japonii przybywają niezliczone rzesze turystów, a poza tym ceny przelotów, noclegów, pokojów hotelowych znacznie w sezonie wzrastają. Tereny zielone okupowane są przez całe mnóstwo ludzi, zachwyconych wspaniałymi japońskimi drzewami. Dlatego ci, którzy woleliby zaoszczędzić, powinni wybrać się w podróż w innym okresie, np. jesienią, kiedy to przyroda przyobleka się pięknymi czerwono-żółtymi barwami.

 

Linie lotnicze

Z Europy do Japonii kursuje całe mnóstwo linii lotniczych, dlatego nie powinno być kłopotu z załatwieniem transportu. Miejscem docelowym są takie miasta jak Tokio, Okinawa, Osaka czy też Sapporo (podróż prawdopodobnie odbędzie się z przesiadkami, np. w Londynie, Wiedniu czy Zurychu). Ceny biletów oscylują w granicach 2300 zł; czasem można natknąć się na specjalne promocyjne oferty – wtedy wycieczka do Tokio może nas kosztować zaledwie 1000 zł w obie strony. Warto skusić się na skorzystanie z oferty biura podróży: https://logostour.pl/kraje/japonia.

 

Jak w Japonii odmierza się czas?

W Kraju Kwitnącej Wiśni daty podaje się po amerykańsku, a więc najpierw rok, następnie dzień, a w ostatniej kolejności miesiąc. Niekiedy zamiast roku podaje się erę (np. zapis 2015-05-23 można zastąpić zapisem następującym: 27-05-23, w którym liczba 27 odpowiada aktualnej erze). To bardzo ważne, aby o tym pamiętać, zwłaszcza przy zakupie produktów spożywczych, które są przecież oznaczane terminem ważności.

 

Gdzie się zatrzymać?

W Tokio godny polecenia jest zwłaszcza Tokio Asakusa Hotel Wasou, znajdujący się nieopodal Świątyni Sensō-ji oraz stacji metra Asakusa. w zacisznej, sielankowej wręcz okolicy, w której nie brakuje sklepów i restauracji. Jak na europejskie warunki, pokoje są bardzo małe, ale w Japonii nie odbiegają od ogólnych standardów. Można złożyć rezerwację za pośrednictwem internetu, cena za noc wynosi 7 200¥.

 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się przydatne w zaplanowaniu podróży.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu