Rękawice do MMA – jakie wybrać?

Każdy, kto myśli na poważnie o trenowaniu MMA, powinien zaopatrzyć się koniecznie w odpowiednie rękawice. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

 

MMA to skrót od mieszanych sztuk walki – dyscypliny sportowej, która polega na wykorzystywaniu przez walczących zawodników rozmaitych technik, pochodzących z różnych dyscyplin. Ten wspaniały sport cieszy się coraz większą popularnością. Czy i Ty należysz do jego entuzjastów? Zastanawiasz się nad kupnem specjalnych rękawic? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru zakupowego.
 

Rękawice do MMA

Wyróżniamy dwa rodzaje rękawic do MMA. Pierwsze, nazywane małymi, ważą 4 uncje i są dedykowane osobom, które preferują walkę charakteryzującą się stosowaniem wielu różnych technik. Gwarantują solidną ochronę dłoniom i nadgarstkom, ale nie są w pełni zabudowane (dzięki czemu umożliwiają np. duszenie oraz stosowanie „dźwigni”). Z tego powodu idealnie nadają się do grapplingu (grappling to walka na chwyty, w której zabronione są uderzenia). Oprócz tego należy jeszcze zauważyć, że używanie małych rękawic wiąże się z silniejszymi ciosami, co jest uwarunkowane niewielkim ich obudowaniem. W związku z tym nadają się one bardziej do ważnych pojedynków niż do treningów.

Rękawice sparringowe z kolei są znacznie bardziej bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ mają większą obudowę, która amortyzuje ciosy. Im więcej materiału, tym mniejsza siła uderzenia. Dlatego ten rodzaj rękawic przeznaczony jest do treningów. Niektóre rękawice są tak bardzo obudowane, że zupełnie uniemożliwiają jakiekolwiek chwyty. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się zarówno w małe, jak i sparringowe rękawice – i używać ich naprzemiennie, zależnie od potrzeb chwili. Bardzo dobrym wyborem będą rękawice do MMA z FighterShop.
 

Rękawice dla nowicjuszy

Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z MMA, zaleca się kupno rękawic sparringowych. W większym stopniu zapewniają one ochronę dłoniom i nadgarstkom, co jest bardzo ważne w przypadku pierwszych treningów, kiedy jeszcze brak umiejętności i wprawy w zadawaniu ciosów naraża adepta na kontuzję. Tego typu rękawice są uniwersalne, spełniają niemal wszystkie funkcje rękawic małych. Dla osób początkujących, które dopiero uczą się podstawowych technik, powinny w zupełności wystarczyć. Sprawdzają się zarówno do treningów z udziałem drugiej osoby, jak również do uderzania w tarczę.

 

Akcesoria do rękawic

Do rękawic warto dokupić specjalne dodatki, które zwiększają komfort podczas treningów i zapewniają większą ochronę dłoniom. Mowa tu o bandażach czy też „owijkach” bokserskich, a także o różnego rodzaju nakładkach. Tego typu akcesoria sprawdzają się znakomicie. Warto również zaopatrzyć się w poduszkę odświeżającą, która pomoże uporać się z przykrym zapachem potu.
 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas zakupu rękawic do MMA warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przede wszystkim na rozmiar – rękawice muszą pasować do dłoni, nie mogą się ześlizgiwać ani być zbyt ciasne. Jest to bardzo ważny parametr, który koniecznie trzeba uwzględnić. W dalszej kolejności liczy się kształt. Powinien być wyprofilowany i zgodny z anatomią dłoni. Istotne są także elementy zabezpieczające kciuki.

Konieczne jest także uwzględnienie zawartości pianki. Gęsta pianka dobrze amortyzuje uderzenia, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza dla osób początkujących.

Ostatnim parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest rzep. Jeśli jest wystarczająco szeroki i dobrze trzyma, użytkowanie rękawic będzie oczywiście bardziej komfortowe, ponieważ dobrze zaprojektowany rzep usztywnia nadgarstek i zapobiega kontuzjom.
 

Mamy nadzieję, że garść powyższych wskazówek pozwoli Ci wybrać takie rękawice, które będą w największym stopniu spełniały Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

 

 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu