Pioneer DDJ-RR – sterownik dźwięku dla DJ-a

Japońska marka Pioneer to firma znana absolutnie każdemu DJ-owi na świecie. Jeśli jesteś związany ze światem muzyki, na pewno miałeś styczność z produktami tej marki. Stoisz przed wyborem sterownika dźwięku? Poznaj bliżej model DDJ-RR.

Z myślą o DJ-ach

Firma Pioneer od lat rozwija swoją linię produktów dla DJ-ów. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowinki techniczne przygotowane przez japońskich inżynierów z myślą o tym, by zapewnić DJ-owi doskonały performance, a słuchaczom niezapomniane wrażenia.

I tak przez lata Pioneer pracował nad sterownikami dźwięku dla DJ-ów, znanych w środowisku także jako kontrolery. Rok 2015 był dla rynku muzycznego przełomowy pod tym względem. Wówczas ukazały się dwa kontrolery MIDI od firmy Pioneer – były to modele DDJ-RZ oraz DDJ-RX. Marka Pioneer słynie z tego, że lubi pokazywać światu swój dorobek, ale jeszcze bardziej lubi ulepszać własne wynalazki. Nie trzeba więc było długo czekać na kolejne dwa modele sterowników dźwięku. Jednym z nich był DDJ-RB, drugim zaś interesujący nas DDJ-RR. Projektując DDJ-RR, inżynierowie mieli na uwadze jego kompatybilność z programem Serato DJ. Tworząc go jako pierwowzór, przyjęli DDJ-SR, który ukazał się trzy lata przed wejściem do sprzedaży DDJ-RR.

 

Nowsza, lepsza wersja

Nikogo nie trzeba zapewniać, że Pioneer DDJ-RR jest ulepszoną wersją swojego poprzednika – i to pod wieloma względami. Jedną z podstawowych różnic jest wielkość kół jog, które są znacznie większe w nowszym modelu. Bardzo ważnym nowym elementem jest bardzo wydajny interfejs audio z wbudowanymi wyjściami XLR i wejściami RCA. Pod sekcją efektów umieszczono w nim paski dotykowe. Mierniki poziomu wysterowania również zostały ulepszone. Zmienił się też nieco design, który w stosunku do DDJ-SR jest bardziej nowoczesny – taki efekt daje m. in. podświetlenie padów.

 

Co w kontrolerze piszczy?

Podobnie jak bliźniacze modele od Pioneera – sterownik dźwięku DDJ-RR został stworzony pod oprogramowanie Recordbox. Jak na kontroler dwukanałowy jest on dość kompaktowy, a jego elementy zostały rozmieszczone tak, aby ułatwić DJ-owi pracę.

Używanie kontrolera DDJ-RR to gwarancja uzyskania wysokiej jakości dźwięku. Jego obsługa jest prostsza, niż myślisz – za wiele funkcji odpowiadają poszczególne przyciski i pady. Dedykowane przyciski znacznie ułatwiają obsługę sterownika: Sequence Load odpowiada za ładowanie sampli bezpośrednio z decka, dzięki czemu można od razu na nich scretchować. Wyjście Booth pozwala monitorować tworzone miksy. Za sprawą wbudowanego w kontroler podwójnego miernika poziomów VU można obserwować poziom odtwarzanych kanałów.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu