Wzburzony wodospad na fototapecie – propozycje

Jeśli właśnie kończysz remont domu czy mieszkania, na pewno zaczynasz się zastanawiać, jakie dodatki możesz umieścić w swoich czterech ścianach, aby nadać im przytulny i gustowny wygląd. Zastanów się, czy fototapeta nie jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Zamiast tradycyjnych obrazków

Już dawno przestaliśmy żyć w czasach, kiedy wieszanie na ścianach zdjęć i obrazków z jeleniem na rykowisku było jedyną opcją na ozdobienie wnętrza. Obecnie mamy znacznie więcej możliwości, a wybór akcesoriów, które mogą zdobić nasze ściany, jest po prostu ogromny. Doskonałą alternatywą dla szeregu trudnych do skomponowania mniejszych obrazków jest duża fototapeta. Wystarczy jedna, by odmienić wystrój całego wnętrza.

 

Pozytywne aspekty obcowania z naturą

Znasz to uczucie, kiedy możesz beztrosko spacerować po górach lub spokojnie przechadzać się w lesie? Ogarnia Cię wtedy spokój, a wszelkie troski życia codziennego zdają się opuszczać Twoją głowę. Nic dziwnego. Wiele badań naukowych dowiodło, że obcowanie z naturą ma bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. Kontakt z zielenią, szumem wody i śpiewem ptaków pozwala swobodnie odetchnąć. Nie wszyscy jednak mogą udać się do parku czy ogrodu. Niemniej jednak naukowcy stwierdzili, że nawet patrzenie na obrazy przedstawiające naturę przynosi pozytywne efekty. Najsłynniejsza tapeta Windows z zielonym wzgórzem i niebieskim niebem nie jest więc wybrana przez twórców przypadkowo.

 

Wodospad na fototapecie

Każdy wodospad jest jedyny w swoim rodzaju i absolutnie niepowtarzalny. W zależności od tego, w jakiej części świata został sfotografowany, jego wygląd i otoczenie nabierają pewnych cech charakterystycznych – dlatego można śmiało powiedzieć, że każda fototapeta z wodospadem jest inna.

Naszą pierwszą propozycją fototapety przedstawiającej wodospad będzie fotografia prosto z Meksyku. Dzika roślinność otaczająca wzburzoną wodę i interesujące formacje skalne wzbudzą zachwyt w każdym obserwującym. Nie mniej urokliwe są wodospady położone na południe od Meksyku, jak choćby wodospad Iguazu z Argentyny. Wodospad ten zapiera dech w piersiach głównie dzięki swojej wielkości – w najwyższym miejscu sięga aż 82 m!

Jeśli mowa o wspaniałych krajobrazach, to nie można zapomnieć, że również w Europie nie brakuje pięknych miejsc. Do najwspanialszych dzieł matki natury można zaliczyć całą Islandię, a jako przykład miejsca wartego oglądania – nawet codziennie – można podać wodospad Seljalandfoss. Spływająca z niego woda, sfotografowana o zachodzie słońca, ze wspaniałym tłem, charakterystycznym właśnie dla tej części świata, to doskonały materiał na fototapetę.

Miłośnikom azjatyckiego klimatu polecamy fototapetę rodem z Wietnamu. Wystające z wody skały porośnięte mchem, krystalicznie czysta woda i delikatne światło słoneczne – wszystko to można oglądać codziennie na własnej ścianie.

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu