Sofa z funkcją spania czy bez?

Przed wyborem sofy zastanawiamy się nad jej wielkością, rodzajem tapicerki oraz kolorem. A myślimy, o tym czy powinna mieć funkcję spania? Jest to niewątpliwie ważny element, któremu warto przeznaczyć więcej uwagi.

Zalety sofy z funkcją spania

Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku małych mieszkań oraz niespodziewanych sytuacji, np. kiedy odwiedzą nas goście, których chcielibyśmy przenocować. Dodatkową zaletą jest to, że zazwyczaj tego typu sofy posiadają również pojemnik na pościel. Warto zaznaczyć, że rozkładane sofy, mogą być różnych rozmiarów przed i po złożeniu. Dlatego też, wybierając taki mebel do swojego mieszkania, należy go dokładnie zmierzyć.

 

Zalety sofy bez funkcji spania

Największy plus stanowi jej wygląd: „lekki” i nowoczesny. Taka sofa, może również posiadać bardzo fantazyjne kształty. Drugą zaletą nierozkładanej sofy są jej gabaryty - zajmuje zwykle mniej miejsca, niż kanapa z funkcją spania.

 

Sofy z funkcją spania

Przed kupnem sofy warto sprawdzić czy posiada ona pojemnik na pościel oraz jaka jest jego pojemność. Warto także sprawdzić system rozkładania kanapy. Istnieje kilka rodzajów:

  • Sofa z włoskim typem rozkładania - przypomina mechanizm łóżka polowego. Zwykle nie posiada pojemnika na pościel, jednak jest najwygodniejsza w rozkładaniu.
  • Sofa ze sposobem rozkładania typu delfin – z wysuwanym wózkiem i podnośnikiem.
  • Sofa z pół belgijskim system rozkładania- bez pojemnika na pościel. Składa się z wyciąganego wózka, który tworzy z powierzchnię spania.
  • Sofa typu 3DL- prosty schemat rozkładania, przypominający „wersalkowy”. Wystarczy przewrócić oparcie sofy.
  • Sofa z belgijskim systemem - ten system rozkładania przypomina polowe łóżko. Nie posiada pojemnika na pościel.
  • Sofa klik-klak - mechanizm rozkładania tej sofy przypomina system „wersalkowy”.

 

Przed wyborem sofy z funkcją spania, warto sprawdzić który system nam najbardziej odpowiada.. Zaoszczędzi to w przyszłości nasz czas. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na całą konstrukcję sofy. Czy jest wykonana z solidnych materiałów i jakim materiałem jest pokryta.

 

Wybór sofy

Jaką sofę zatem kupić? Z funkcją spania czy bez? Oczywiście jest to indywidualna decyzja, jednak warto mieć na uwadze względy praktyczne. Zawsze bowiem lepiej mieć dodatkowe miejsce do spania. Prawda?

 

Reasumując, rozkładana sofa ma wiele plusów, jednak jej wybór powinien być przemyślany. Warto zainwestować w wygodny mebel z możliwością rozłożenia. Co ciekawe – nawet, jeśli aktualnie nie mamy potrzeby kupna rozkładanej sofy, to warto ją mieć. Przecież nigdy wiadomo, kiedy dodatkowe miejsce do spania może okazać się przydatne.

 

Losowe

Gry komputerowe vs gry mobilne
2018-03-06

Gry komputerowe vs gry mobilne

Osoby, które są zaangażowane w świat gier wideo, często dyskutują między sobą, czy lepiej jest grać “standardowo”, czyli przy komputerze,...

Men-log.pl | Męska strona internetu