Waluty cyfrowe na wyciągnięcie ręki

W mediach dość szeroko mówi się ostatnimi czasy o walutach cyfrowych. To zupełnie nowy środek płatniczy na rynku finansowym, zapewniający swoim użytkownikom rozliczne korzyści.

Problematyka walut cyfrowych na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle skomplikowana. Osoby zainteresowane tematem mogą się zniechęcić ekonomicznym żargonem, jakim pisane są fachowe publikacje podejmujące ten rozległy temat. My postaramy się w poniższym artykule w miarę jasno i klarownie odpowiedzieć na szereg zasadniczych pytań: czym są waluty cyfrowe, jak funkcjonują w obiegu finansowym, gdzie je można kupić.

 

Specyfika walut cyfrowych

Waluty cyfrowe (nazywane również kryptowalutami) są czymś jakościowo odmiennym od wszystkiego, z czym do tej pory użytkownicy internetu mieli do czynienia. Stanowią one element innowacyjnego systemu płatności, który umożliwia przesyłanie środków finansowych zarówno do osób prywatnych, jak i na konta firmowe. Nie są to jednak środki rozumiane jako tradycyjny pieniądz, który można w dowolnej chwili wybrać z bankomatu i włożyć do portfela. Waluty cyfrowe, jak sama nazwa mówi, mają w zupełności charakter wirtualny. Są to, ściśle biorąc, umowne jednostki, za które można sprzedawać i kupować realne przedmioty, a także korzystać z jak najbardziej realnych usług. Nie są zdeponowane w żadnym banku ani jakiejkolwiek instytucji finansowej. Osoby trzecie nie mają więc dostępu do Twoich wirtualnych środków, co jest o tyle korzystnym rozwiązaniem, że dzięki temu tylko Ty decydujesz o tym, kiedy przelew trafi do odbiorcy (nie musisz czekać na specjalne godziny księgowania). Nie płacisz też nikomu prowizji za dokonanie przelewu, nawet jeśli odbiorca zamieszkuje drugą półkulę – środki docierają na jego konto w błyskawicznym tempie.

 

Platforma Luno: dlaczego warto z niej skorzystać?

Waluty cyfrowe dają szereg możliwości, których nie zapewniają tradycyjne pieniądze. Dlatego warto się do nich przekonać. Na polskim rynku wiodącą firmą umożliwiającą kupno, sprzedaż oraz wymianę takich walut cyfrowych, jak Bitcoin i Ethereum, jest Luno: https://www.luno.com/. Platforma ta z biegiem czasu zyskuje coraz bardziej na znaczeniu i stale się rozwija, gwarantując klientom usługi na najwyższym poziomie. Zakładając swoje własne konto na Luno, dołączysz do szerokiego grona użytkowników walut cyfrowych, które są bez wątpienia nowym rozdziałem w historii europejskiego rynku finansowego.

 

Losowe

Men-log.pl | Męska strona internetu